Od pewnego czasu dziwnie się czuje , mianowicie mam problemy z oddychaniem , drętwieją mi kończyny i

5 odpowiedzi
Od pewnego czasu dziwnie się czuje , mianowicie mam problemy z oddychaniem , drętwieją mi kończyny i mam silne zawroty głowy. Objawy występują kiedy jestem głodna lub gdy idę zasnąć. Dobra sylwetka jest dla mnie ważna a takie jedzenie przed snem dobrze na nią nie wpływa, kiedyś miałam początki anoreksji,nic nie jadłam , potem zaczęłam w miarę jeść i być na diecie wegetariańskiej.Jestem w okresie dojrzewania (16 lat ) czy to ma jakiś związek z tym czy powinnam udać się z tym do lekarza ?
Cześć, z powodu, że jestes młodą osobą będącą w okresie dojrzewania wszelkie dolegliwości związane z zawrotami głowy i oddychaniem powinny byc pilnie konsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie,
Niewłaściwie zbilansowana dieta może przyczynić się do wystąpienia opisywanych przez Panią objawów hipoglikemii, lecz równie dobrze (niestety) może mieć np. neurologiczne podłoże. Samo spożywanie pokarmów przed snem, nie musi absolutnie przyczynić się do wzrostu masy ciała (tłuszczowej), gdyż to nie do końca ilość lecz ich jakość jest czynnikiem determinującym fizjologiczną odpowiedź metaboliczną. Nakładające się na stan zwiększonej aktywności fizycznej psychogenne jednostki chorobowe związane z odżywianiem, mogą nasilać objawy. Po pierwsze zalecałabym wizytę u dietetyka, u psychoterapeuty a także proszę zrobić sobie pakiet podstawowych badań rozszerzonych o hormony tarczycy. Życzę dużo zdrowia.

Na pierwszy rzut oka - hipoglikemia. Warto jednak przeanalizować swoją dietę z dietetykiem. Zanim jednak się do niego udasz - zrób kompleksowe badania. "Dobra sylwetka" nie polega na głodzeniu, a na takim odzywieniu mięśni i wszystkich innych komorek, aby calość prezentowała się nienagannie. Jesteś w wieku dojrzewania, jak podkreśliłaś. Wiesz dobrze (epizod anoreksji) czym może skonczyć się złe odżywianie. Zadbaj oto! Jesteś młoda, masz potencjał! Możesz być zdrowa i pięknie się prezentować na plaży.

Witam. Oczywiście jeżeli Pani źle się czuje to proponuję wizytę u lekarza, żeby wykluczyć wszystkie choroby, które mogą powodować takie samopoczucie. Być może winą jest również niedoborowe odżywianie. W tym wieku ważne by Pani dieta dostarczała niezbędnych do wzrostu wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. W celu ułożenia takiej diety zapraszam na konsultacje.

Dzień dobry,
oczywiście wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest u Pani wskazana - wykluczy on choroby, które mogą powodować opisane przez Panią objawy. Jednak proszę pamiętać, że w tym wieku dieta powinna dostarczać wszystkich składników odżywczych w odpowiednich ilościach, aby organizm odpowiednio się rozwijał. Należy pamiętać, że dbanie o zgrabną sylwetkę nie powinno odbywać się na zasadzie głodzenia (!) a zmiany nawyków żywieniowych. Proszę postawić na racjonalne żywienie i aktywność fizyczną dostosowaną do Pani wieku i stanu zdrowia, a będzie się Pani cieszyła piękną sylwetką, dobrym samopoczuciem i zdrowiem! W razie pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie!

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.