Od kilku dni mam prawostronny bol promieniujacy od posladka w dol lydki. Bol zaczal sie od delikatne

5 odpowiedzi
Od kilku dni mam prawostronny bol promieniujacy od posladka w dol lydki. Bol zaczal sie od delikatnego dokuczania w obrebie kregoslupa ledzwiowego, a teraz umiejscowil sie przede wszystkim na lydce od zewnatrznej prawej strony. W dalszym ciagu czuje takie ciagniecie od posladka w dol. Bol nasila sie przy probie siadania, wstawiania po dluzszym siedzeniu, badz lezeniu czy pochylaniu sie do przodu. Podczas spacerow bol mija. Zaczelam robic cwiczenia rozciagajce (yoga) na kregoslup ledzwiowy. Mieszkam w UK i ze wzgledu na COVID-19 nie bylam u lekarza osobiscie, tylko dwa dni temu rozmawialam z nim przez telefon. Dostalam Naproxen 500mg 1 tabletka dwa razy dziennie. Od wczoraj doszedl taki dziwny promieniujacy bol w lewym podbrzuszu. Mam wrazenie jak by promoeniowal od plecow. Trudno mi opisac ten bol, bo nie jest on dlugotrwaly. To jakby takie ukucie ktore pojawia sie i znika. Nie wiem czy ten bol promieniujacy w lewym podbrzuszu moze byc polaczony z prawostronnym bolem, ktory jak przypuszczam jest rwa kulszowa? Bardzo prosze o porade. Pozdrawiam.
Witam, opisane przez Pana objawy mogą jak najbardziej być powiązane z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa. Bardzo dobrze, ze zaczął Pan od pozycji rozciągających kręgosłupa, do tego proszę dorzucić ćwiczenia wzmacniające plecy, pośladków oraz mięśni brzucha (również głębokie), które stabilizują nasz korpus. Jeśli dużo Pan siedzi to proszę to ograniczyć, wstawać co 20-30 min i się rozruszać. Spacery również są świetna forma rehabilitacji dla kręgosłupa. Roller lub piłeczka do tenisa mogą ulżyć, wiec warto zastosować je w autoterapii. Po całej akcji z Covid warto zgłosić się do specjalisty, który wszystko dobrze wytłumaczy i skoryguje ćwiczenia.

Do wizyty należy wykonywać ćwiczenia rozciągające.zapraszam na ilonagosiewskablog. Żadne z ćwiczeń nie może prowokować i nasilać dolegliwości.pozdrawiam
Dzień dobry. Proszę udać się do osteopaty w UK. Należy przeprowadzić dokładny wywiad i zrobić testy różnicujące. Następnie przystapić do leczenia i stabilizacji efektów ćwiczeniami. Pozdrawiam
Dzień dobry
Jeśli spacery zmniejszają ból mogą być zastosowane jako forma autoterapii.
Proszę spróbować też biegania - naturalna forma aktywacji całego ciała tylko z glową na początku od małych dystansów.
Opisane objawy wskazujące na rwę kulszową z prawej strony mogą być zupełnie niezależne od bólu z lewej strony podbrzusza, ale mogą mieć i wspólną przyczynę. Trzeba dokonać szczegółowej analizy zachowania się symptomów zarówno z historii jak i w testach ruchowych, co da dość dobrą informację o możliwych przyczynach i ewentualnych kierunkach pogłębionej diagnostyki lub wdrożenia leczenia ruchowego. Niestety, uważam, że rozciąganie strony, po której podejrzewamy rwę kulszową jest niewłaściwe - w mojej ocenie w ogromnej większości przypadków prowadzi do pogorszenia stanu. Zapraszam na wizytę online (wypraktykowana skuteczność w czasach Covidu - również z pacjentami z UK).
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.