Od dwóch lat czuję kołatanie w okolicy serca, takie ruchy pulsacyjne. Są już cały czas bez pr

2 odpowiedzi
Od dwóch lat czuję kołatanie w okolicy serca, takie ruchy pulsacyjne. Są już cały czas bez przerw, nie czuję ich wtedy jak się czymś zajmę. Mniej więcej od tamtego czasu tylko w swoim domu mam uczucie zimna w całych nogach. Tylko ja z mieszkańców. Pozostałym jest ciepło. W innych miejscach np w pracy w biurze nawet przy dużo niższych temperaturach czuję komfort. Wystarczy że wejdę do domu miną dwie minuty i już mi zimno w nogi. Od kilku miesięcy zaczynam mieć problemy z zasypianiem. Raz że łomocze w klatce, a dwa że mam jakieś lęki. Ostatnimi czasy jak trochę podczas zasypiania usnę i się wybudzę to widzę pająki a to ciekające po ścianach lub po nas. Myślałem że to bolerioza ale zrobiłem badania i wyszły negatywne. Czy to jakaś nerwica??
Witaj, objawy, które opisujesz, mogą wskazywać na występowanie u Ciebie zaburzeń lękowych. Jednak jest to tylko wstępna hipoteza, wymagająca dokładniejszej analizy. Aby dokładniej określić Twój stan, musiałbym przeprowadzić diagnozę i zebrać wywiad podczas konsultacji online lub stacjonarnej. Istotne jest także sprawdzenie Twojego stanu zdrowia oraz innych przyczyn, które mogą prowadzić do odczuwanego przez Ciebie stanu lęku. Wspominasz o problemach w zasypianiu i o tym, że zdarza się, że widzisz pająki. Warto się nad tym także pochylić podczas rozmowy. Podsumowując, aby można było postawić rzetelną diagnozę Twojego stanu psychicznego, niezbędne jest spotkanie z psychoterapeutą (również online). Do czego Cię bardzo zachęcam. Taka konsultacja może być pierwszym krokiem w radzeniu sobie z przeżywanymi trudnościami. Pozdrowienia, Krystian Fatuła.

Koniecznie musi Pan odwiedzić kardiologa i zaraz potem psychoterapeute.