Od 5 miesięcy jestem na deficycie kalorycznym i ćwiczę 4 razy w tygodniu. Schudłam 7kg. Czy

2 odpowiedzi
Od 5 miesięcy jestem na deficycie kalorycznym i ćwiczę 4 razy w tygodniu. Schudłam 7kg. Czy utrzymam wagę, jesli codzien zjem coś słodkiego typu mały baton musli, pół kawałeczka ciasta ale nie przekroczę przy tym limitu dziennego kalorii ??
Coraz częściej siegam po słodycze po tereningu, jako dodatek po głównym posiłku. Boje się ,ze znowu przytyje...
Dzień dobry,
Jeśli batonik lub ciasto będą wliczone w zapotrzebowanie i dalej deficyt będzie utrzymany to masa ciała nie powinna wzrosnąć :)

Dodatek do diety żywności bardziej przetworzonej (batonik, ciasto), mieszczącej się w zapotrzebowaniu energetycznym nie tyle co nie spowoduje przyrostu masy ciała, ale uspokoi nam głowę i zaspokoi zachcianki.
Celowanie takich produktów na czas okołotreningowy jest moim zdaniem najlepszym okresem do "grzeszenia" :)

W momencie zwiększonej ochoty na słodycze warto zastanowić się, czy deficyt energetyczny nie jest czasem zbyt duży i odpowiednio odżywiamy swój organizm (częste uczucie głodu spowodowane niskoenergetyczną dietą/ dużym wysiłkiem fizycznym powoduje zwiększoną ochotę na słodkie przekąski/ produkty, które szybko uzupełnią nam energię).

W diecie jest miejsce na wszystko, ale najważniejsza jest dobra relacja z jedzeniem, balans, spokojna głowa, brak wyrzutów sumienia, dobre samopoczucie i zdrowie! Sylwetka jest tego "efektem ubocznym" :)

Pozdrawiam ciepło!