Od 15 lat szukam sposobu na pogodzenie się z brakiem miłości i możliwości związku do końca życia. Dl

2 odpowiedzi
Od 15 lat szukam sposobu na pogodzenie się z brakiem miłości i możliwości związku do końca życia. Dlaczego wygląda na to, że taki sposób nie istnieje czyli jestem skazany na depresję do końca życia? Są ludzie, którzy sami z siebie nie chcą być w związku. Jak przyjąć taką postawę? Nie pomaga świadomość że to wyższa koniecznosc i że nic z tym nie zrobię.
Zrozumienie i zaakceptowanie faktu, że życie może się różnić od społecznych norm czy oczekiwań, a także pogodzenie się z brakiem związku, może być trudne, ale nie oznacza to koniecznie skazania na depresję do końca życia. Istnieje wiele czynników, które wpływają na indywidualne decyzje życiowe, a samotność nie zawsze musi prowadzić do depresji. Ważne jest, aby zrozumieć, czy decyzja o pozostawaniu samotnym wynika z osobistych potrzeb i wyborów, czy może jest efektem społecznych oczekiwań czy presji. Bycie samotnym nie oznacza koniecznie bycia nieszczęśliwym. Skoncentruj się na innych obszarach życia, które sprawiają Ci radość i spełnienie. To może być praca, hobby, rozwijanie umiejętności czy relacje z przyjaciółmi i rodziną. Samotność nie zawsze musi być synonimem nieszczęścia. Istnieje wiele osób, które czerpią radość i spełnienie z życia samotnego. Praca nad akceptacją i znalezienie pozytywnych aspektów samotności może być kluczowe. Ważne jest również zauważenie, że decyzja o pozostawaniu samotnym może być świadoma i pełna sensu dla wielu osób. Nie ma jednego właściwego modelu życiowego, a różne drogi mogą prowadzić do satysfakcji i spełnienia.
Jeśli odczuwasz trudności emocjonalne i depresję, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Terapeuta może pomóc Ci zidentyfikować korzenie trudności emocjonalnych i opracować strategie radzenia sobie. Warto także rozmawiać z bliskimi osobami, które mogą stanowić wsparcie i zrozumienie.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
Z tego co Pan pisze, wynika, że problem nie bycia w związku jest jedną z kluczowych kwestii która Pana trapi. Jest to całkiem zrozumiałe. Zrozumiałe jest także poczucie rezygnacji, które Panu towarzyszy. Z drugiej strony, ważne jest, by czuć się dobrze samemu ze sobą i znajdować spełnienie w samorealizacji - wtedy można patrzeć na potencjalne relacje z innej perspektywy niż perspektywa braku. Wiem, że to może brzmieć jak banał, a naprawdę jest bardzo trudne do osiągnięcia - dlatego warto skorzystać z pomocy terapeuty, który pomoże spojrzeć na to wszystko z innej perspektywy, znaleźć i przepracować źródło takiego stanu rzeczy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.