Nieustający męczący kaszel u dziecka, osluchowo czysty, po antybiotykach bez zmian, leki antyalergic

4 odpowiedzi
Nieustający męczący kaszel u dziecka, osluchowo czysty, po antybiotykach bez zmian, leki antyalergiczne rano wieczorem bez zmian, alergia wziewna i pokarmowa ujemna, ige całkowite 188.
Rozwiązanie problemu wymaga wielu dodatkowych informacji.
Ile czasu trwa kaszel? Co nasila, a co łagodzi dolegliwości? Czy było robione RTG klatki piersiowej? Jak wyglada dotychczasowa historia chorobowa dziecka? Czy w rodzinie ktoś choruje na astmę?
Proszę się ponownie skonsultować z dobrym pediatrą, alergologiem lub pulmonologiem dziecięcym.

Podpisuję się pod powyższą wypowiedzią. Jeśli to zaostrzenie astmy ( dotychczas nie rozpoznanej) to wymaga specjalistycznego leczenia wziewnego. Konieczna konsultacja pulmonologiczna.
Witam. Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem "alergia wziewna i pokarmowa ujemna" - samo podwyższenie IGE ogólnego plus opisane objawy może świadczyć o tle alergicznym. Warto pamiętać o tym, że stosowanie w takiej sytuacji antybiotyków jest bez sensu. Reasumując - jeżeli leki "chemiczne" nie pomagają, warto zastosować leki "nie chemiczne", na Pani miejscu zwróciłbym się do lekarza, który tego rodzaju terapię potrafi poprowadzić - takie postępowanie często daje b. db. efekty.
Pozdrawiam Dr J.Czelej
oprócz w/w kupić nawilżać elektryczny i używać w dzień i w nocy, samo zwiększenie wilgotności powietrza łagodzi o połowę napady kaszlu teraz w miesiącach zimowych