Niestety psychoterapeuci sa dosyć kosztowni, po chorobie męża i pogrzebie wszystkie nasze oszczednos

5 odpowiedzi
Niestety psychoterapeuci sa dosyć kosztowni, po chorobie męża i pogrzebie wszystkie nasze oszczednosci się stopiły. Nie potrafie rozmawiać z rodziną w ciężkich chwilach zawsze byłam zdana na siebie. Nie potrafie sobie pomóc, inni udają że męża nigdy nie było. Jestem zrozpaczona i rozbita. Każda drobnostka którą robiłam z mężem przynosi mi ból. Codziennie płacze nie mogę spać. W sumie nie żyje a jakoś egzystuje. Mieszkam teraz u rodziców ale to też nie pomaga. Już sama nie wiem co począć.
Dzień dobry, z Pani wypowiedzi wynika, iż żyje Pani w ciągłym stresie i poczuciu niezrozumienia. Nie wiem, kiedy odszedł Pani mąż ale wygląda na to, że proces żałoby nie został zamknięty. Jeśli czuje Pani, że nie potrafi "poskładać" się w całość, warto udać się do psychologa. Pozdrawiam, Agnieszka B.B.

Witam, z pewnością potrzebuje Pani psychoterapii, jeśli finanse są ograniczeniem, zachęcam do skorzystania z psychoterapii w Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ. Pozdrawiam serdecznie. Anna Bernatowska
Dzień dobry. Jeśli nie może Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty prywatnie, zachęcam, by zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego. Aby zapisać się do psychologa, potrzebne jest skierowanie od psychiatry lub lekarza rodzinnego. Bardzo często psychologowie pracujący w poradniach są jednocześnie psychoterapeutami :) Warto spróbować. Trzymam za Panią kciuki i pozdrawiam.
Potrzebuje Pani wsparcia i fachowej pomocy. Psychoterapia nie musi być płatna. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego na NFZ. Można tam uzyskać bezpłatną pomoc. Powodzenia!
Dzień dobry,
to trudna sytuacja i każdy przeżywa utratę bliskiej osoby na swój własny sposób. Niektórzy nie potrafią zrozumieć emocji danej osoby, inni stosują strategię mało pomocnych rad i porad. Z pewnością potrzebuje Pani wsparcia bliskich dla Pani osób i fachowej pomocy. Być może dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy na NFZ. Czas oczekiwania może być dłuższy, dlatego warto też rozważyć dodatkowo znalezienie częściowego ukojenia w smutku dzięki tej lekturze: Manu, K. (2004). Smutek, strata, żałoba. Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc innym? Radom: Polwen. Osoby, z którymi współpracuję cenią sobie tę pozycj.ę jako dodatkowy element wsparcia między sesjami.
Z uszanowaniem,
dr Monika Gmurek