Nieradzenie sobie z emocjami, autoagresja

14 odpowiedzi
Nie potrafię odnaleźć siebie, nie potrafię odnaleźć szczęscia. Trwa to już około 5lat. Mam problemy emocjonalne, nie umiem poradzić sobie z emocjami. Robię wtedy różne rzeczy, działając na swoją niekorzyść. Manipulacja, szantaż emocjonalny, w relacji z partnerem to normalne, robię to pod wpływem chwili, a potem żałuję. Nie chcę niszczyć wszystkiego wokół siebie, wszystkich.. Autoagresja również nie jest mi obca. Ostatnio coraz częściej męczą mnie myśli samobójcze. Myślałam, że poradzę sobie sama, są okresy czasu, kiedy potrafię zapanować nad tym, jednak to wraca wtedy, kiedy się tego nie spodziewam. Nie wiem czy to siła autosugestii, że muszę być silna i wtedy jest okej, czy czego, ale wiem, że muszę w końcu poprosić o pomoc. Nie wiem tylko czy w mojej sytuacji potrzebna jest wizyta u psychologa, czy u psychiatry?
Pozdrawiam, J
Szanowna Pani
Zapraszam na spotkanie diagnostyczne, rozmowa w gabinecie pozwoli rozstrzygnąć czy Pani aktualne problemy wymagają konsultacji psychiatrycznej czy pomocna będzie sama psychoterapia. Pozdrawiam

Tak konieczna jest wizyta u psychologa a on dalej Panią pokieruję. Nie ma potrzeby aby dalej tak Pani cierpiała. Bardzo Panią zachęcam.
Sytuacja, którą Pani opisuje jest niewątpliwie trudna i nie powinna zostać zbagatelizowana. Proponowałabym skorzystać z wizyty u psychoterapeuty, któremu będzie Pani mogła w bezpośredniej rozmowie opowiedzieć o swoich sprawach, jestem przekonana, że źródła Pani trudności uda się odnaleźć w trakcie pracy z psychoterapeutą. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki, Ewa Bienert, skuteczny-psycholog.pl
Witam
Po zapoznaniu z Pani problemami polecam podjęcie psychoterapii indywidualnej. Z Pani doświadczeń wynika, że zdarza się Pani panować nad swoimi emocjami. Warto przyjrzeć się tym okresom wyjątków oraz Pani umiejętnościom w tym obszarze. Ponadto bardzo możliwe, że analiza przyczyn Pani agresji może również być pomocna w długotrwałej zmianie.
Pozdrawiam serdecznie
Zdecydowanie proponuję konsultację psychiatryczną celem postawienia profesjonalnej diagnozy. Opis Pani trudności brzmi na tyle poważnie, że decyzja o skorzystaniu z pomocy wydaje się słuszna; to dobrze, że znalazła Pani w sobie taką gotowość, zwłaszcza że, jeśli dobrze zrozumiałam, Pani problemy utrzymują się od kilku lat. Lekarz psychiatra oprócz postawienia diagnozy powinien zaproponować dalszą drogę leczenia, może nią być skorzystanie z psychoterapii. Psychoterapia to cżęsto dłuższy proces, wymagający dużego zaangażowania ze strony pacjenta, nie kończy się więc na jednej "wizycie u psychologa".
Witam serdecznie, ani jedno ani drugie to sprawa psychoterapii. Powinna Pani bez zwłoki najlepiej jeszcze dziś
- bo symptomy są bardzo niebezpieczne -
zamówić sobie wizytę u psychoterapeuty.
Pozdrawiam i życzę zdrowia Krzysztof Dudziński
Witam,
objawy o których Pani wspomina a także ich przewlekły charakter sugerują jakiś rodzaj trudności osobowościowych. Radziłbym nie zwlekać z konsultacją psychiatryczną. Dobrze dobrana farmakoterapia znacznie złagodzi dokuczliwe objawy jednak kluczowa jest zapewne psychoterapia która pomoże wypracować wewnętrzne zasoby do radzenia sobie z emocjami. Szybsze rozpoczęcie leczenia ograniczy rozmiar szkód które może Pani sobie wyrządzić. Pozdrawiam
Witam. Zachęcam od rozpoczęcia leczenia u psychoterapeuty/psychologa. On zdecyduje czy w Pani przypadku potrzebna jest konsultacja psychiatryczna. Zapraszam do siebie na konsultacje. Pozdrawiam
Witam, zachęcam Panią najpierw do spotkania z psychoterapeuta. To specjalista, który Pani dużo pomoże na tym etapie Pani sytuacji. Pozdrawiam.
Witam, na pewno warto umówić się na konsultację do psychologa, który oceni sytuację. Jeśli jest Pani z Trójmiasta zapraszam do siebie. Pozdrawiam
Witam serdecznie,
Na pewno potrzebuje Pani pomocy specjalisty. Wizyta u psychologa to za mało, potrzebna będzie długoterminowa psychoterapia lub opieka psychiatry. Można też jak najbardziej łączyć obie te metody. Jako psychoterapeutka polecam bardziej psychoterapię dla osób które chcą głębiej zrozumieć istotę problemu, jego przyczyny - jednak i wtedy może okazać się, że niezbędne będą leki. Natomiast jeśli nie chcemy tak głęboko szukać w sobie, bardziej oczekujemy leczenia objawów, bardziej skuteczne mogą się okazać u lekarza psychiatry i leczenie farmakologiczne. Tyle mogę teraz powiedzieć, gdybym poznała Panią osobiści i lepiej znała Pani indywidualną sytuację, mogłabym więcej doradzić.
Pozdrawiam,

Justyna Wojciechowska
Polecam wizytę zarówno u psychiatry jak i u psychoterapeuty. W pierwszej kolejności potrzebuje Pani dokładnej diagnozy, ponieważ opisuje Pani poważne objawy utrzymujące od kilku lat. Taką diagnozę może wykonać zarówno psychiatra jak i psychoterapeuta. Decyzja o formie leczenia będzie ostatecznie zależała od Pani i od wyniku Pani konsultacji u specjalisty. Prawdopodobnie w Pani przypadku korzystna będzie zarówno psychoterapia, jak i wsparcie farmakologiczne. Wykonała już Pani pierwszy krok, dzieląc się swoim stanem na forum.
Życzę dalszej wytrwałości w poszukiwaniu pomocy,
Pozdrawiam,
Katarzyna Mika
Witam.Proponuję spotkanie konsultacyjne(spotkania) z psychoterapeutą, gdyż to terapeuta zajmuje się leczeniem duszy. Farmakoterapia, która może zalecić lekarz psychiatra może okazać się potrzebna, ale tego nie da się ocenić ani na odległość, ani po jednej, czy dwóch konsultacjach, potrzebny jest szczegółowy wywiad, badania biochemiczne, konsultacje specjalistyczne. Kompetencje lekarza psychiatry i psychoterapeuty są różne. Czasami lekarze psychiatrzy zajmują się psychoterapią. Pyta Pani o wizytę u psychologa. Nie każdy psycholog jest psychoterapeutą. warto zapytać o kwalifikacje. Psychoterapii uczy się po ukończeniu studiów magisterskich, co najmniej 4-5 lat, a następnie omawia/ konsultuje/superwizuje swoją pracę z superwizorem. Szkolenie obejmuje około 1200 godzin + superwizje prowadzące do certyfikatu wybranego Towarzystwa. Dokonując wyboru terapeuty warto sprawdzić jego kwalifikacje.
Pani sygnalizuje poważne trudności, które powodują duże cierpienie. warto zadbać o siebie i udać się albo do lekarza, albo do psychoterapeuty.
Powodzenia:)
Najpierw psycholog, potem psychiatra.