Niedocisnienie,szybkie męczenie się proszę o odpiwiedz

3 odpowiedzi
Witam osoba lat 24 uogoliona hipokinezia serca frakcja wyrzutów ok 50%, ekg płasko ujemne zakątki T w III niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa(dodam że wyniki które podaje były robione rok temu w szpitalu w którym byłam z powodu nerwicy)Dodam że cierpię na niedocisnienie.W chwili obecnej od dłuższego cAsu źle się czuje,nie mam na nic siły,mecze się nawet przy drobnym wysiłku typu mycie naczyń,odkurzanie czy słusznie głowy po jakimkolwiek wysiłku zaraz robi mi się słabo,duszno,oblewaja mnie poty i czuję jak bym miała zemdleć.Do tego często dretwieja mi nogi, które przeważnie są zimne tak jak i dłonie.Z nerwica i ataki paniki sobie poradziłam natomiast te uczucie jak bym miała zemdleć i brak siły mnie martwią.Wizyta u kardiologa za ponad miesiąc.Czy podane objawy i wyniki są wskazaniem do hospitalizacji? Internista twierdzi że nikt mnie nie przyjmie bo u mnie jest to kwestia wypisanie leków na niedocisnienie.Nie mogę iść do pracy ani uprawiać sportu przez to.Prosze o odpowiedz
w/w objawy (męczliwość) są niecharakterystyczne i występują w różnych chorobach, przy takiej funkcji serca jak ta w echo - EF 50% nie powinno być żadnych ograniczeń w wydolności wysiłkowej. Trzeba sprawdzić pozom hormonów tarczycy. Niedociśnienie nie leczy się najczęściej, może wynikać z zażywania pewnych leków zalecanych na nerwicę

Witam Panią po raz czwarty! Nic więcej niż w udzielonych wcześniej trzech odpowiedziach nie mogę dodać. Musi się Pani zdać na opinię lekarza, u którego Pani była, a jeżeli nie jest ona dla Pani satysfakcjonująca proszę udać się do innego lekarza.
Witam!
Czy przyjmuje Pani aktualnie jakieś leki? Jakiej wartości ma Pani ciśnienie?

W obecnej chwili należałoby przeprowadzić dalszą diagnostykę Pani dolegliwości, tzn. ECHO serca, badania laboratoryjne (morfologia krwi, kreatynina, mocznik, sód, potas, TSH, ewentualnie również BNP - marker niewydolności serca oraz CRP - marker stanu zapalnego, D-dimery czyli marker zakrzepicy).

Nie przyjmuje się leków na "niedociśnienie" ale wskazana jest diagnostyka jeżeli ciśnienie tętnicze jest zbyt niskie.

W celu postawienia diagnozy potrzebny jest dokładnie zebrany wywiad lekarski, badania laboratoryjne i obrazowe oraz badanie pacjenta.

Pozdrawiam,
Dr med. Michał Tomaszewski