Nie wiem co się dzieje, od kilku lat mam blokadę, wystarczy dosłownie minimalny lęk, stres i nie mog

4 odpowiedzi
Nie wiem co się dzieje, od kilku lat mam blokadę, wystarczy dosłownie minimalny lęk, stres i nie mogę słowa wydusić, lub zamieniam na inne .Wygląda to tak, że dzwonie do koleżanki chciałem się zapytać "siedzicie jeszcze " pojawia mi się taka blokada w głowie, zaraz przenosi się to na oddech, cały napięty i nie mogłem tego słowa powiedzieć, takich przypadków jest multum, dzisiaj w sklepie nie wziąłem siateczki, chciałem poprosić przy kasie "siateczkę poproszę " nie mogłem, znowu blokada w głowie i to samo co poprzednio, jeśli bym to powiedział wyglądało by to tak "siaaaaaaaateczkeeeee poproszę " lęk przed wypowiadaniem się jest ogromny, wszystko mówię na jednym, mam takie słowa przy których pojawia się blokada jak wyżej i koniec, dlatego staram się je zamieniać na innę np: zamiast powiedzieć 50, mówię pięć dyszek .Co jest do cholery nie tak ? Chodziłem do logopedy nic, czy sprawa leży po stronie psychicznej ? Dodam, że w samotności mi jest z tym łatwiej, chodź wystarczy dzwoniący telefon i lęk powoduje to samo co wyżej :(
Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że objawy jakich Pan doświadcza przeszkadzają Panu w codziennym funkcjonowaniu od wielu lat. Bardzo się cieszę, że napisał Pan o swoich trudnościach i zaczął szukać pomocy. Symptomy jakie Pan opisuje mogą świadczyć o zaburzeniach lękowych z napadami paniki. Nie są one ograniczone do jakiejś konkretnej sytuacji i nie można ich przewidzieć, dlatego tak bardzo utrudniają życie. Proponuję, niezwłocznie umówić się na wizytę u psychologa, w celu głębszej diagnozy problemu. Pozdrawiam Katarzyna Wojtczak

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Lęk jest emocją, która ma za zadanie ostrzegać nas przed zagrożeniem, ale też chronić nas przed nim. Proszę spróbować dostrzec myśli, jakie pojawiają się w Pana głowie w takich sytuacjach, zastanowić się czego się Pan obawia. Objawy z ciała, których Pan doświadcza są zapewne wynikiem wyrzutu adrenaliny, który występuje w sytuacji zagrożenia. Wspomina Pan, że lęk pojawia się w sytuacjach kiedy ma się Pan wypowiedzieć, może to świadczyć o lęku społecznym, który z powodzeniem można leczyć m.in. psychoterapią poznawczo-behawioralną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Problem, który Pan opisuje należy do zaburzeń lękowych. Sugerowałabym Panu skorzystać z psychoterapii. Psychoterapeuta pomoże Panu znaleźć źródło problemu, wypracować sposoby radzenia sobie z nim.Psychoterapia jest metodą z wyboru do leczenia zaburzeń lękowych.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Ludmiła Kulikowska Kubiak
Dzień dobry,
objawy, o których Pan wspomina wiążą się najprawdopodobniej z aspektem zaburzeń lękowych. Warto zatem ustalić, co jest ich przyczyną, by oddziałując bezpośrednio na nią, sprawić, by objawy zniknęły lub uległy znacznemu zmniejszeniu. Gdyby szukał Pan specjalisty w tym zakresie, proszę wziąć pod uwagę terapeutów EMDR (więcej informacji na temat podejścia nas tronie PTT EMDR) lub behawioralno-poznawczych.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.