Nie mam praktycznie żadnych umiejętności, tak trudno mi zdobyć pracę jakąkolwiek i to bez różnicy,

3 odpowiedzi
Nie mam praktycznie żadnych umiejętności, tak trudno mi zdobyć pracę jakąkolwiek i to bez różnicy,
czy mam teraz tą niepełnosprawność psychiczną czy nie, od dziecka mam strasznie trudności w nauce,
a później w niemal każdej pracy, ale nazbierałem ponad 5 lat doświadczenia, a mam 28 lat, jak ktoś mnie uczył
ok, ale po latach zapomniałem wszystko, a przecież nie tak działa krzywa zapominania, jestem załamany,
mam piękne cele i marzenia, a tak trudno je osiągnąć, mam dosyć egoizmu ludzkiego, bo praktycznie
nikt nie chce pomóc. W gimnazjum miałem kurs pamięciowy, pomógł, ale problem pozostał pomimo
rozwiązań, jestem emocjonalny, introwertyk, łatwo się stresuje i płacze, mogę wysłać opinię od Psychologa
z testów, poproszę o więcej wskazówek, Neurolog i Psycholog czyli leki i trening nie pomogły.
Szanowny Panie, czytając Pana wiadomość zrozumiałam, że podejmował Pan już pracę nad swoją trudnością, a problem stanowi zapamiętywanie, co przekłada się na dalsze trudności w nauce oraz pracy. Dodatkowo pisze Pan o emocjonalności, stresie i płaczu. Nie wiem jakie jest podłoże Pana trudności oraz czy praca z psychologiem obejmowała wspomniany trening pamięciowy czy obejmowała jeszcze inne cele? Jak długo i z jaką częstotliwością korzystał Pan z pomocy u psychologa? Czy konsultował się Pan również z lekarzem psychiatrą?
Żeby zaproponować czy wypracować sposoby radzenia sobie z problemem, ważne jest dokładniejsze zrozumienie jego przyczyn. Jeżeli z neurologiem i podczas dotychczasowej pracy z psychologiem udało się poznać przyczynę problemu, to zachęcam, żeby mimo wszystko rozważył Pan dalsze konsultacje z psychologiem (o ile zakończył Pan pracę z poprzednim), jeśli problemy mają podłoże neurologiczne - warto rozważyć wizytę u neuropsychologa. Mam nadzieję, że moje podpowiedzi okażą się pomocne. Życzę Panu powodzenia!

Dzień dobry.
Podłoże Pana trudności może być różne. Pisze pan o niepełnosprawności psychicznej - jaka to niepełnosprawność, czy chodzi Panu o te problemy z pamięcią czy o coś innego? Bo to też mieć wpływ na Pana problem. Problem może mieć podłoże neurologiczne - Pan pisze, że leki od neurologa nie pomogły, natomiast trudno mi powiedzieć, czy to wynika z błędnej diagnozy, błędnego dobrania leków czy też ze zbyt krótkiego czasu trwania. Jeśli neurolog zdiagnozował problem neurologiczny, warto kontynuować leczenie neurologiczne. Poza tym, na problemy z pamięcią mogą mieć wpływ problemy emocjonalne - pisze Pan że jest Pan bardzo emocjonalny - co może mieć podłoże w trudnych doświadczeniach z przeszłości. Proponuję konsultację u psychoterapeuty, aby sprawdzić, czy Pana problem nie ma podłoża emocjonalnego.
Pozdrawiam serdecznie,
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Pana
Zachęcam do udania się do psychoterapeuty, bo nie wiem, czy psycholog , z którym Pan miał kontakt, miał kompetencje psychoterapeutyczne. Ważne jest , aby Pan rozumiał, z jakiego powodu orzeczono ? Panu niepełnosprawność psychiczną. Doświadczony psychoterapeuta pomoże Panu kontynuować proces
leczenia, oraz realistycznie ocenić Pana cele i zamierzenia odnośnie pracy, czy dalszego kształcenia się.
Pozdrawiam Anna Majewska