Nie do konca wiem do kogo mam sie zwrocic, mam taki problem. czasem mysle,ze jestem znerwicowana, ale bardzo czesto wybucham krzykiem,zdaza sie ze dopuszczam sie rekoczynow. Traktuje takie sytuacje jako normalne i po chwili calkowicie o nich zapominam i udaje ze nic sie nie stalo niestety moi bliscy inaczej to odbieraja i wtedy czuje sie z tym bardzo zle, ale chodz bardzo chce nad tym zapanowac to i tak szybko wraca. Boje sie ze w koncu wszyscy sie ode mnie odsuna. Prosze o pmoc
 Tomasz Wrocławski
Tomasz Wrocławski
Psychoterapeuta
Wrocław
Zdecydowanie do terapeuty który pomoże po pierwsze zapanować nad agresja po drugie dotrze do sedna problemu - przyczyn takich zachowań.

mgr Łucja Fitchman
mgr Łucja Fitchman
Terapeuta, Psychoterapeuta
Wrocław
Traktuje Pani swoje wybuchy i rękoczyny jako normalne, więc być może w takim środowisku Pani dorostała i nie widzi Pani w tym nic "złego". Zależy Pani na dobrych relacjach, więc chce Pani coś zmienić, to świetnie. Warto zapytać psychiatrę, czy może Pani wesprzeć się lekami i gdzie może Pani zrobić psychoterapię, która pomoże Pani lepiej siebie rozumieć i asertywnie, nie agresywnie, wyrażać swoją złość. Być może warto też skontrolować tarczycę - czyli wizyta u endokrynologa, do którego potrzebuje Pani skierowania od internisty. Pozdrawiam

mgr Małgorzata Zaborowska
mgr Małgorzata Zaborowska
Psychoterapeuta, Psycholog
Gdańsk
Zdecydowanie należy udać się do specjalisty, psychoterapeuty. Proponuję również skorzystać z konsultacji u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, wykonanie ewentualnych badań.
Może należy przemyśleć zmiany w trybie życia. Pozdrawiam

mgr Małgorzata Mróz
mgr Małgorzata Mróz
Psychoterapeuta, Dietetyk
Jaworzno
Witam. Złość, która wyrządza krzywdę innym lub Pani nie jest normą, to jest agresja. Normą jest konstruktywne wykorzystanie złości, a więc użycie energii jaka za nią idzie w taki sposób, który pozwoli Pani na zachowanie granic i szacunku do samej siebie i innych. Może Pani np. wykorzystać złość jako energię do zmiany swojego sposobu funkcjonowania, skoro to, co jest obecnie sprawia, że jest Pani bardzo źle. W zmianie może pomóc psychoterapia, to w jej trakcie może Pani lepiej poznać samą siebie i podjąć pracę nad zmianą. Z jakiegoś powodu Pani nie potrafi tego zrobić, ale to nie oznacza, że tak musi być zawsze. Może Pani podjąć psychoterapię prywatnie lub w ramach NFZ, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Badania nie zaszkodzą, stan zdrowia somatycznego także warto kontrolować, ale nawet gdyby miała Pani problemy z tarczycą psychoterapia może wspomóc leczenie. Pozdrawiam.

mgr Alina Zimońska
mgr Alina Zimońska
Psycholog, Terapeuta
Wrocław
Wybuchanie krzykiem i rękoczyny są bardzo krzywdzącym sposobem radzenia sobie z trudnymi emocjami. Być może nauczyła się Pani takiego sposobu funkcjonowania od kogoś bliskiego w młodości i w związku z tym traktuje Pani takie reakcje jako normalne. Zalecam wizytę u psychologa, który przyjrzy się bliżej sytuacji i zaleci dalsze postępowanie. Dzięki temu będzie Pani mogła lepiej zrozumieć siebie i zmienić swój sposób radzenia sobie w trudnych sytuacjach, co będzie miało pozytywny wpływ na Pani życie i relacje.

Specjaliści w zakresie leczenia: zaburzenia emocjonalne

Ewa Canert-Łąka

Ewa Canert-Łąka

Terapeuta

Jarosław

Maria Skodowska

Maria Skodowska

Psycholog

Sopot

Joanna Wrześniowska

Joanna Wrześniowska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Warszawa

Emilia Górczyk

Emilia Górczyk

Psycholog

Ciechanów

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Anna Maria Rogalewska

Anna Maria Rogalewska

Alergolog, Internista, Lekarz rodzinny

Białystok

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 15 pytań dotyczących usługi: zaburzenia emocjonalne

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.