Nie dawno zakończyłam związek z narcystyczną osobą, która mnie oszukiwała przez półtora roku. Prowad

2 odpowiedzi
Nie dawno zakończyłam związek z narcystyczną osobą, która mnie oszukiwała przez półtora roku. Prowadził podwójne życie, koniec końców przez niego zmieniłam miejsce zamieszkania. Po rozstaniu zaczęłam rozgrzebywać jeszcze bardziej to wszystko zwłaszcza że dzwonił do mnie i pisał próbując przekonać mnie do powrotu. Znalazłam jego ex partnerkę z którą ma dziecko, po czym okazało się że oni nigdy się nie rozstali a nawet maja dwójkę dzieci I trzecie w drodze. Ona wie że ją oszukuje ale nic z tym nie robi bo go kocha. Nie mogę odnaleźć swojego miejsca na ziemi. Momentami mam ochotę wrócić tam gdzie mieszkałam przez półtora roku ale mam obawy że psychicznie ciężko będzie mi mieszkać w tym samym mieście. Wiem że zagranicą mam większe szanse na życiowy sukces, lepsze życie... ale boję się że przez to co mi zrobil ciężko będzie mi poradzić sobie. Aktualnie gdzie mieszkam również nie czuje się dobrze , wiem że nie chcę tu zostać..
Dzień dobry,
rozumiem że ciężko pozbierać się po takim rozczarowaniu. To normalne, że trudno Pani znaleźć sobie miejsce. Potrzeba czasu aby w sobie to wszystko poukładać. Najważniejsze jednak, że wyszła Pani z tego związku! Proszę szukać wsparcia u życzliwych osób, spędzać czas z ludźmi, zajmować sobie czas i głowę innymi sprawami i płakać jeśli przyjdzie taka potrzeba. To potrwa ale z czasem emocje układają się. Gdyby jednak to nie wystarczyło warto zwrócić się do psychoterapeuty, to pomaga przejść przez proces rozstania.
Życzę wszystkiego dobrego,
Emilia Szymanowicz

Witam, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą, po pierwsze należy sprawdzić czy nie należy Pani do osób HSP, dalej należy skonsultować kwestie potencjalnej depresji, kolejną rzeczą jest historia - czy tego typu związki miały już miejsce czy jest pewien wzorzec Pani osobowości, dalej należy podczas terapii przyswoić sobie umiejętności radzenia sobie z tego typu relacjami, np. asertywność, stawianie granic i jeszcze wiele innych rzeczy. Sporo tego, ale warto. Pozdrawiam serdecznie.