[Neurotyk o braku miłości?] Witam, jestem od pół roku w stałym związku. Zauważyłam, że od początku m

5 odpowiedzi
[Neurotyk o braku miłości?] Witam, jestem od pół roku w stałym związku. Zauważyłam, że od początku miałam obawy i podejrzenia wobec mojego partnera. Kiedy trochę ograniczył swój kontakt , albo delikatnie mnie krytykował odnośnie zachowania to zaczęły sie u mnie pojawiac jakieś lęki oraz pytania czy on mnie szczerze kocha jaka jestem, albo czy ja go kocham? Nie potrafię sobie odpowiedzieć, czy to co czuję jest prawdziwą miłością czy nie. Dodam, że nie współżyliśmy jeszcze (ja w ogóle). Na jego kąśliwe uwagi, bądź zachowania, które mi nie pasowały delikatnie reagowałam, zamiast energicznie. obawiałam się że mogę go zranić. Pochodzę z rodziny, gdzie matka zmarła jak byłam nastolatką. Mieszkam z ojcem, z którym mam średni kontakt.Też pamiętam że byłam porównywana do swoich koleżanek. Pytanie czy jestem osobą neurotyczną o braku miłości? Można jakoś wypracować swoje obawy? Jestem na przegranej walce jeśli chodzi o związek z partnerem? Teraz jesteśmy w kryzysowym momencie czy dalej być ze sobą czy nie Już się pogodziłam z tym, że się rozstajemy, jednak coś do niego czuję. Tylko czy teraz nie mylę miłości do brakującej matki z miłością taką prawdziwą do partnera? Jestem załamana.
Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty z którym będzie miała Pani możliwość porozmawiania o Pani trudnościach. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Witam, mając tylko tyle informacji ile Pani tu przedstawiła ciężko jest powiedzieć w czym "tkwi" problem, jednak wyraźnie widać,że odczuwa Pani pewny rodzaj cierpienia z tego powodu. Z tego co Pani pisze, sytuacja nie jest dla Pani łatwa i myślę, że pomoc psychologa, terapeuty była by korzystna.
W tym krótkim opisie wspomina Pani o relacjach z ważnymi osobami (matką, ojcem, partnerem). Każda z tych relacji jest warta przyjrzenia się, może wtedy uda się opowiedzieć na postawiona przez Panią pytania.
Pozdrawiam, Paulina Stelmachowska
WItam miło, Pani opis jest zbyt ogólny aby można było
odpowiedzieć na nurtujące Panię pytania. Przebija jednak
ton, że obwinia się Pani - moim zdaniem niesłusznie - za sprawy, które nie za bardzo od Pani zależą. także doszukiwanie się podłoża czegoś w dzieciństwie nie jest wskazane bez pomocy psychoterapeuty.
Partner prawdopodobnie ograniczył kontakty bo chciałby od Pani "dowodu miłości" czyli konkretnie seksu.
To jednak że Pani nie jest jeszcze gotowa na współżycie z nim jest najzupełniej normalne i to on powinien to zrozumieć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Krzysztof Dudziński
Zapraszam na konsultację
Szanowna Pani,
czytając Pani wpis wyobrażam sobie kobietę zagubioną i jednocześnie świadomą. Tak wiele wątków poruszonych zostało w tych kilku zdaniach. Można sobie zadać pytania jak bliska jest Pani relacja z Partnerem? Jak szczerzy jesteście ze sobą? Czy mówi Pani partnerowi o swoich wątpliwościach i obawach? Jeżeli nie, to dlaczego?
Kolejnym wątkiem jest Pani historia życia. Podczas sesji, psychoterapeuta zapewni Pani bezpieczeństwo i zrozumienie. Będzie miała Pani możliwość przyjrzenia się swojemu dzieciństwu, relacjom z rodzicami, z bliskimi oraz ich wpływem na Pani dorosłe życie, na relacje partnerskie, relacje z innymi ludźmi. Podczas terapii można się przyjrzeć Pani samoocenie. Bardzo często niska samoocena jest przyczyną podejrzliwości. Jednak, aby mieć pewność, co do tego jak jest, należy skontaktować się z psychoterapeutą. Podczas sesji uzyska Pani odpowiedzi na swoje wątpliwości.

Serdecznie Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.