Nawet nie wiem czy potrzebna mi pomoc. .. Pochowalam mame...bardzo to przezywam jestem na lekach obe

4 odpowiedzi
Nawet nie wiem czy potrzebna mi pomoc. .. Pochowalam mame...bardzo to przezywam jestem na lekach obecnie.bez lekow placze wpadam w szal konczy sie pogotowiem i zastrzykiem na uspokojenie. Nie umiem rozmawiac o mamie o tym co sie stalo. Mam napady zlosci na najblizsze mi osoby ktore kocham.W ciagu dnia zapominam co mowilam badz mialam powiedziec . boje sie powrotu do pracy glownie ludzi ktorzy beda na mnie patrzec a gorzej jak maja mi wspolcxuc. Czuje ze to w srodku siedzi u mnie i boje sie dnia kiedy bede sama tak jakbym potrzebowala sie wykrzyczec .
Dzień dobry.
Strata bliskiej osoby prawie zawsze wiąże się z przeżywaniem bardzo silnych emocji, które trudno jest nam opanować. Należy pamiętać jednak, że żałobę trzeba przepracować, a nie tłumić za wszelką cenę. Jeżeli czuje Pani, że musi się wykrzyczeć, czy też wypłakać to proszę to zrobić, może to zadziałać bardzo oczyszczająco. Dobrym sposobem rozładowania negatywnych emocji przy napadach złości są ćwiczenia fizyczne, choć może obecnie Pani nie mieć ochoty, czy siły na tę metodę to warto jednak spróbować, choć jeden raz. Proszę również pamiętać, że ten cięższy okres z pewnością minie, musi Pani jedynie pozwolić mu odejść. Wizyta u specjalisty, który pomoże Pani przejść przez ten trudny czas może być bardzo pomocna. Dobrym krokiem może być również szczera rozmowa z kimś bliskim niekoniecznie z rodziny.
Pozdrawiam

Dzień dobry. Śmierć bliskiej osoby to źródło ogromnego cierpienia i silne emocje, które wówczas się pojawiają, są zrozumiałe. Ponadto, każdy przechodzi żałobę na swój sposób, to kwestia bardzo indywidualna. Jeśli jednak dostrzega Pani trudność w poradzeniu sobie z tym natłokiem emocji, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Takie spotkanie pozwoli uporządkować pewne sprawy, przyjrzeć się problemowym zachowaniem, zająć się wysokim natężeniem emocji. Będzie Pani miała możliwość w atmosferze pełnej akceptacji i zrozumienia, w obecności profesjonalisty, omówić to, co dzieje się w Pani, i nauczyć się radzić sobie z tym, być może również przygotować się na powrót do pracy. Gorąco zachęcam do sięgnięcia po wsparcie terapeuty. Pozdrawiam.
Dzień dobry,

śmierć bliskiej osoby to trudna sytuacja. Warto udać się do terapeuty, który pracuje EMDR (terapia odwrażliwiania przy pomocy ruchu gałek ocznych), bowiem jest to metoda pracy ukierunkowana na osoby przeżywające traumy (nie tylko w sensie klinicznym, lecz także z subiektywnego punktu widzenia danej osoby). Pomoże poradzić sobie z negatywnymi emocjami w adaptacyjny sposób i wesprze Pani pamięć emocjonalną w bezpiecznym przetwarzaniu tej sytuacji. Zachęcam, z pełną troską o Pani zdrowie i Pani bliskich, do podjęcia współpracy z profesjonalistą.
Z wyrazami szacunku,
dr Monika Gmurek
W trudnej sytuacji życiowej warto się zwrócić o pomoc do specjalisty. W Pani przypadku przejście przez okres żałoby z kimś, kto da Pani oparcie jest bardzo wskazane. Proszę poszukać psychoterapeuty w najbliższej okolicy i udać się oo pomoc. Pozdrawiam