Narzeczony po miesiącu zaręczyn powiedział że nie możemy dalej planować ślubu, bo on czuje blokadę i

2 odpowiedzi
Narzeczony po miesiącu zaręczyn powiedział że nie możemy dalej planować ślubu, bo on czuje blokadę i wątpliwości. Było to kilka miesięcy temu, od tego czasu dużo w naszej relacji poprawiliśmy, jesteśmy sobie dużo bliżsi, on mówi że mnie kocha i nie chce mnie stracić. Jednocześnie ta blokada nie mija, wręcz mam wrażenie że im więcej problemów w naszym związku rozwiązujemy (z pomocą psychologa), tym większe opory przed ślubem on czuje. Oboje jesteśmy tym zmęczeni, jednocześnie nie chcemy się ani rozstawać, ani wiecznie żyć bez ślubu. Z czego mogą wynikać obawy narzeczonego i jego blokada?
Dzień dobry. Dlaczego tego typu pytania zadaje Pani ludziom którzy nie znają Pani, nie znają też Pani partnera? O obawy narzeczonego najlepiej zapytać samego narzeczonego. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

Dzień dobry,
Widać, że Pani narzeczony przeżywa konflikt wewnętrzny. Z jednej strony zalezy mu na związku z Panią, z drugiej strony coś w nim sprawia, że nie jest w stanie się zaangażować w 100 %. Nie wiem, co porzuszali Państwo na swojej terapii, ale mogą to być np przykre doświadczenia z przeszłości (nieudane małżeństwo rodziców, albo własne nieudane wcześniejsze relacje, które okazały się toksyczne). Może doświadczył wczesniej zdrady albo porzucenia. Może też obawiać się utraty swobody, nowych odpowiedzialności i obowiązków. Może być coś jeszcze w Państwa relacji, może nie jest to do końca uświadomione, coś, czego partner może nie akceptować. Myślę, że warto spróbować może jeszcze raz terapii. Pani też może zastanowić się, czy jest coś, co Pani przeszkadza w tej relacji, czy ma Pani jakieś wątpliwości - warto o tym porozmawiać z partnerem. Może też partner potrzebować indywidualnych spotkań z terapeutą, żeby przepracować swoje blokady. Mam nadzieję, że uda się Państwu przepracować te trudności.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia partnerska - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.