nadmierne ślinienie u 20 miesięcznego chłopca

1 odpowiedzi
Witam,
mam pytanie dot. nadmiernego ślinienia. Synek ślini się od kiedy zaczęły mu wychodzić ząbki. Ostatnio, przypadkiem, widziała synka emerytowana Pani logopeda i stwierdziła że to ślinienie może być spowodowane słabymi wiązadełkami w gardle i warto byłoby to skonsultować, bo być może ćwiczenia pomogą skorygować ślinienie. Syn rzeczywiście ślini się bardzo mocno. Czy Pani zajmuje się takimi małymi dziećmi? proszę o info bo szukam Logopedy który pracuje i diagnozuje również takie małe dzieci. Pozdrawiam
Dzień dobry. W momencie ząbkowania aktywność ślinianek wzmaga się po to, aby nawilżyć dodatkowo tkankę miękką i ułatwić przebicie się ząbków. Ma to też działanie przeciwbólowe. Oczywiście zajmuję się wczesną interwencją u Maluszków więc jeśli coś Państwa niepokoi zapraszam oczywiście na konsultację. Jeśli chodzi o budówę anatomiczną aparatu oralnego, długość każdego z wędzideł również można ocenić, ale niekontrolowane wyciekanie śliny zależne jest od napięcia różnych partii mięśni twarzy i języka. Należy to sprawdzić. Zapraszam na konsultację w wolnym terminie. Pozdrawiam serdecznie