toczeń, badania Ana 3 dodatnie

3 odpowiedzi
Witam p. Doktorze, moja 24 letnia córka odebrała wyniki w szpitalu na Borowskiej w którym przebywałą 3 tyg temu ,diagnoza: toczeń.Diagnozowanie jej trwało prawie rok czasu.Bolą ją stawy w palcach rąk, nadgarstkach i kolanach, jest to ból wędrujący, spadek masy ciała, bladość skóry, zimne dłonie i drgawk, ogólne osłabienie. Badania ANA 3 wyszły dodatnie.Proszę mi powiedzieć jakie leczenie jest możliwe, próbowała się zarejestrować w przychodni w której chodziła do reumatologa ale termin jest dopiero na grudzień 2016 r.
Należy przestrzegać zaleceń terapeutycznych ustalonych przy wypisie z Kliniki Reumatologii.
Pacjentka powinna pozostawać pod stałym nadzorem Poradni Reumatologicznej.

W szpitalu rozpoznano toczeń, chorobę poważną i jeśli tak to z pewnością zastosowano jakieś leczenie i zlecono leki do domu, przynajmniej tak powinno być. Jeżeli zlecono leki tylko nie wiem jakie i nie pomagają albo leków do domu nie wypisano, to bez wizyty u reumatologa nic się nie da zrobić. Proponuję zapisać się do reumatologa w innej miejscowości.
pozdrawiam Czesław Drozd
Witam, obawiam się że w kwestii tocznia nie bardzo mogę pomóc będąc endokrynologiem. Proszę o kontakt z reumatologiem. Pozdrawiam Agnieszka Haczek- Kluczewska