orzeczenie-niedosłuch-pilna konsultacja

1 odpowiedzi
witam. Potrzebuje pilnej konsultaci tzn badania audiologicznego i chyba też foniatri.Syn MA ORZECZENIE NA NIEDOSŁUCH CENTRALNY które mu się kończy, dotąd był pod opieką neurologa ale z racji tego że idzie do gimnazjum potrzebna mi Pani diagnoza. Syn nie wymawia litery "r" jednak z uwagi na budowę twarzo- czaszki /podniebienie gotyckie, skrócone wędzidełko i tyłozgryz/ nie ma pełnej wibracji języka i dźwięk jest nieczysty. Zaznacze że wędzidełko miał już podcinane trzy lata temu.Występują zakłócenia w obrębie słuchu fonemowego ( tak wynika z opinii logopedy). I szukam po tym internecie lekarzy ale albo sa ogromne kolejki albo ceny zaporowe i tu pytanie mam kiedy i czy z nfz jeśli nie to czy w ogóle dałoby rade i gdzie skonsultować z Pania jakąś wizyte.pozdrawiam i dziękuję z góry za poświęcony czas
Witam. Badanie słuchu centralnego nie jest wykonywane w ramach NFZ. Zapraszam na konsultację foniatryczną w Bytomiu lub proszę skontaktować się telefonicznie. Pozdrawiam.