Mrowienie nóg

5 odpowiedzi
Witam,
od dawna mrowią mnie nogi, nie jest to mrowienie bardzo silne, tylko raczej delikatne. Czasami o tym zapominam, więc mogę przyjąć że wtedy mnie nie mrowią, jednak następnego dnia czy wieczorem znów mrowią mnie nogi. Byłam u chirurga naczyniowego i powiedział, że żyły mam w porządku. Dodam, że mam 25 lat. Do jakiego specjalisty powinnam się udać?
Pozdrawiam
Proszę zbadać sobie poziom glikemii. W razie utrzymywania się dolegliwości proponuję udać się do neurologa.

Warto aby doświadczony Lekarz Rodzinny pokierował szczegółową diagnostyką. Za podstawie opisu proponowałabym kontrolę poziomu elektrolitów (magnez, potas, wapń, sód), postawowe badania laboratoryjne i konsultację neurologiczną. Pozdrawiam
Witam .
Sugeruje konsultację internistyczną lub w poradni lekarza rodzinnego.
Przyczyn mrowienia nóg jest bardzo wiele.Nie zawsze muszą świadczyć o chorobie.
Należy Panią zbadać fizykalnie i zadać kilka istotnych pytań (min.objawy towarzyszące,czas trwania,nałogi,długotrwałe narażenie na stres ,aktywność fizyczną ,przyjmowane leki etc.)
Istotne jest wykluczenie schorzeń internistycznych jak i tła psychogennego.
Natomiast jeśli objawy sugerują lekarzowi tło neurologiczne-poszerza się diagnostykę w poradni neurologicznej .
Pozdrawiam serdecznie.
Najwłaściwszym specjalistą będzie neurolog.
pozdrawiam Czesław Drozd
Rozumiem że chirurg naczyniowy ocenił Pani krążenie ogólnie, a nie tylko żyły. Mrowienie może być skutkiem ucisku nerwu, i może na to mieć wpływ stan kręgosłupa, rodzaj pracy- przeciążenie dynamiczne lub statyczne, itp.itd. Proponuję wizytę u lekarza poz, potem ew. neurolog.
Pozdrawiam.