MPłacz przy jedzeniu

6 odpowiedzi
Witam. Moja 33 dniowa córeczka je i płacze... jest niespokojna, nie zasypia przy butelce. Jest karmiona mlekiem dla dzieci "kolkowych". Wypróżnienie sie jest wszystko ok. Czy to moze byc przez niedojrzały układ pokarmowy ? Mieszkam w Uk oni twierdzą, ze Tak jest i dziecko musi plakac... czy krople dicoflor mogą nam pomoc?
Dzieci czasami mogą płakać ale jest to u takiego niemowlęcia jedyny znak jaki nam dają ze coś w ich ustroju nie daje komfortu. Wg mnie najczęstszą przyczyną jest złe mleko. Spróbowałabym zatem wprowadzić u dziewczynki mleko bezlaktozowe. probiotyki moga troche poprawić stan ale nie wyeliminują bólów.

Jest to typowy objaw problemów czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego (powiedzmy, że chodzi o tzw.niedojrzałość przewodu pokarmowego) ale jest to także objaw wielu innych chorób, bez badania przedmiotowego i dokładnego wywiadu nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Mogę tylko poradzić by ufać instynktowi matczynemu.
jedząc dziecko nie powinno płakać może za gorące mleko za zimne może nie chce jeść i ma wpychane? Nie musi zasnąć, ale nie powinna przy jedzeniu płakać bo nadmiernie połyka powietrze i może z tego być kolka, jak również niebezpieczeństwo zakrztuszenia się. Proszę ogrzać pieluszkę, przyłożyć na brzuszek przed karmieniem. Powinno pomóc. Najlepszy pokarm to pokarm od matki, tam gdzie mama go ma czy może karmic
dziecko powinien zbadać pediatra który oceni brzuszek, zbada czy dziecka jelita pracują prawidłowo, u małych dzieci układ pokarmowy jest jeszcze niedojrzały, mogą pojawiać się wzdęcia , kolki, jednak jeżeli niepokój jest przy samym karmieniu przyczyna może być inna.
pozdrawiam
Jezeli pediatra nie widzi przyczyn chorobowych takiego stanu u dziecka i dziecko prawidlowo przybiera na wadze - to przyczyną może być niedojrzałośc układu pokarmowego i kolki u dziecka. Jest wiele preparatów które moga ulżyć dziecku - m.in probiotyki (dicoflor, bio gaia), preparaty z symeticonem czy zawierające laktazę. Czasem pomaga zmiana mleka modyfikowanego na mleko o wysokim stopniu hydrolizy. Proszę tez zwrócic uwagę czy dziecko nie zjada zbyt łapczywie i czy nie połyka zbyt duzo powietrza w trakcie jedzenia - aby temu zapobiec można kupić specjalne butelki p/kolkowe z odpowietrzeniem
Szanowna Pani,
Oczywiście, mogą to być bóle kolkowe, jednak bez wnikliwego zbadania niemowlęcia, zebrania dokładnego wywiadu trudno jest od razu przypisywać tego rodzaju dolegliwości konkretnej przyczynie.
Proponowałbym zacząć od wizyty u dobrego pediatry.

z wyrazami szacunku