Moje dziecko ma 6 lat i straszną wadę wymowy. Da się ją zrozumieć ale mówi np. dzisiaj w śkole pani

14 odpowiedzi
Moje dziecko ma 6 lat i straszną wadę wymowy. Da się ją zrozumieć ale mówi np. dzisiaj w śkole pani ńam cytała książkę. Czyli część wyrazów mówi prawidłowo a drugą spepleni. Nie wiem czy ona robi to specjalnie czy nie może wmówić normalnie wyrazu nawet gdy ją się poprawi to ona mówi tak samo. Iść z nją już do logopedy czy dać jej jeszcze czas?
Dzień dobry. Zdecydowanie proszę udać się do logopedy. Ważne jest także wykonanie badania słuchu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry Pani. Proszę jak najszybciej udać się do logopedy w celu przeprowadzenia diagnozy. Jeśli będzie Pani czekała, dziecko zacznie pisać, tak jak słyszy. Pojawia się problemy emocjonalne. Szybka, trafiona pomoc logopedy pomoże uniknąć wielu poważnych następstw nieleczonej wady. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, proszę jak najszybciej udać się do logopedy w celu diagnozy i terapii dziecka. Problemy ze złą wymową wpływają na naukę czytania pisania, co skutkuje problemami szkolnymi oraz emocjonalnymi.
Oczywiscie,jak najszybciej prosze udac sie do logopedy.
Dzień dobry. Proszę udać się do logopedy. Mowa dziecka jest zazwyczaj w pełni ukształtowana ok. 6 roku życia. Niezbędna jest diagnoza logopedyczna wraz z wywiadem, żeby ocenić przyczyny nieprawidłowej wymowy Pani dziecka i podjąć odpowiednią terapię.
Wady wymowy mogą przekładać się na pisownię, a Pani córka wkracza w wiek szkolny.

Pozdrawiam,
Marcin Tyma
Dzień dobry.
Proszę jak najszybciej udać się do logopedy. To bardzo ważne, żeby dłużej nie zwlekać.
Szanowna Pani, zalecam udać się na wizytę do logopedy. Specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad z Panią na temat dotychczasowego rozwoju dziecka, zbada anatomię i funkcjonowanie aparatu artykulacyjnego oraz wykona testy artykulacyjne. Być może zaleci dalsze konsultacje np u psychologa. Często mowa „ dziecięca” jest formą radzenia sobie w trudnych dla dziecka sytuacjach, takową może być choćby pojawienie się młodszego rodzeństwa. Często logopeda zleca wykonanie badania słuchu, wizytę u laryngologa i inne. Pozdrawiam.
Warto zgłosić się do logopedy, aby seplenienie się nie pogłębiało.
Serdecznie zapraszam najpierw na darmową wstępną rozmowę przez Skype.

Koniecznie proszę udać się do logopedy w celu postawienia diagnozy i rozpoczęcia terapii.
Dzień dobry. Proszę jak najszybciej skonsultować się z logopedą, zwłaszcza takim, który specjalizuje się z dziećmi. Po dokonaniu diagnozy, logopeda zaplanuje i poprowadzi terapię logopedyczną, skieruje na ewentualne konsultacje z innymi specjalistami.
Proszę jak najszybciej udać się do logopedy, nie ma na co czekać, tylko rozpocząć systematyczną terapię logopedyczną.
Oczywiście, powinni się Państwo jak najszybciej wybrać do logopedy. Prawidłowo postawiona diagnoza pomoże w terapii i ułatwi mowę dziecka. Myślę, że badanie słuchu również byłoby wskazane.
Dzień dobry. Proszę zgłosić się do logopedy, poza tym wykonać badanie słuchu i przetwarzania służbowego- tego nie robi laryngolog. Pozdrawiam
Witam. Zachęcam do wizyty u audiologa, w celu zbadania słuchu, a potem u logopeda, dla oceny stopnia rozwoju mowy.
Pozdrawiam.
Krystyna Zielińska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.