Moja żona nie wyobraża sobie aby moja mama odwiedziła nas gdy ja jestem poza domem. Pracuję dość duż

3 odpowiedzi
Moja żona nie wyobraża sobie aby moja mama odwiedziła nas gdy ja jestem poza domem. Pracuję dość dużo, więc nie mogę pozwolić babci na odwiedzanie wnuka często. (2-3 razy na miesiąc ) Mieszkamy 150km od domów rodzinnych i jak wracamy na weekend nie wyobraża sobie zostać na noc u moich rodziców (żeby być fair nie chce zostać też u swojej mamy ) i po prostu jesteśmy 4h w aucie i po 2h u obu babć. Ja jestem innego zdania i z tego powodu mamy spore konflikty. Twierdzi, że moja mama jest przytłaczająca. Staram się temperować mamę aby nie dzwoniła do niej tylko do mnie, natomiast ciężko mi pojąć całą sytuację wszak ja bardzo lubię teściową i nie mam problemu aby odwiedzała nas kiedy chce(ona nie ma tyle czasu na odwiedziny, moja mama pracuje za granicą i jest pół roku w domu a pół poza domem ). Żona nie chce również aby ktoś zostawał u nas na noc, ponieważ nie widzi takiej potrzeby ,dlatego mama musi jechać również 4h autem (w dwie strony) aby być z wnukiem 2/3h tylko wtedy gdy ja jestem w domu. Czy problem jest ze mną , że nie mogę tego pojąć ?
mgr Patryk Gonder
Psychoterapeuta, Psycholog
Rydułtowy
Dzień dobry,

nie ma Pan żadnego problemu by to wszystko pojąć. Pewnym osobą wygodniej kiedy czynią w sposób, który Pan opisał a pewne osoby to zmieniają. Jeśli pojawił się jakiś problem u jednej czy u drugiej osoby z Pana punktu widzenia to polecam konsultacje a następnie psychoterapię skoncentrowaną na tu i teraz czyli systemową. Życzę powodzenia i życia bez trudności. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Adam Wyląg
Psycholog, Psychoterapeuta
Dąbrowa Górnicza
Nie wygląda na to, że problem leży po Pana stronie — raczej mamy tu do czynienia z konfliktem różnych granic i potrzeb. Pańska żona prawdopodobnie odczuwa relację z Pana mamą jako przytłaczającą i w ten sposób chroni swoją przestrzeń oraz poczucie bezpieczeństwa w domu. Pan z kolei próbuje pogodzić lojalność wobec żony z potrzebą utrzymania więzi między babcią a wnukiem, co jest naturalne. Kluczowe będzie nie rozstrzyganie, kto ma rację, lecz zrozumienie konkretnych obaw żony i wspólne wypracowanie rozwiązania akceptowalnego dla obu stron.
mgr Agnieszka Zdrzalik
Psycholog, Psychoterapeuta
Warszawa
Szanowny Panie, Jeśli byłoby to dla Pana użyteczne, proszę zastanowić się, a może nawet wypisać sobie
a) Jakie argumenty zgłasza Pana żona
b) G dyby przeczytała/ usłyszała je osoba zupełnie z zewnątrz Państwa rodzin, to co by na nie powiedziała?

Kwestia odwiedzin jest jak przeczytałam, wielowątkowa. Pana Żona ma inne zdanie na temat nocowania u/ przez rodziców i teściów, jak ich odwiedzin, co jest u Państwa źródłem konfliktów. Pana żona odbiera Pana mamę jako przytłaczającą, Pan jest zapewne bardziej przyzwyczajony do obecnych zachowań Pana mamy, choć z drugiej strony jak Pan pisze, stara się Pan mamę temperować. Zaciekawiło mnie to. Jeśli chciałby Pan przyjrzeć się tej dynamice to zapraszam na sesję indywidualną lub małżeńską.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.