Moja prawie 8 miesięczna córeczka już od 3 dni ma goraczke , temperatura dochodzi do 39 stopni. Poda

4 odpowiedzi
Moja prawie 8 miesięczna córeczka już od 3 dni ma goraczke , temperatura dochodzi do 39 stopni. Podaje jej paracetamol, który działa tylko przez chwilę , a potem znowu jest gorączka . Mała trochę pokasluje i bardzo często kicha. Jest bardzo markotna i wkolko zmęczona . Dzwoniłam już do kilku przychodni i szpitala , żeby zaczerpnąć porady , ale za każdym razem słyszałam żeby obserwować dziecko i zbijać temperaturę. Córeczka może ząbkowac, bo jest w takim wieku, ale póki co nie widać nic co by na to wskazywało . Dodam jeszcze że dziadkowie małej przechodzą właśnie koronowirusa. Fakt nie miała z nim bezpośredniego kontaktu , ale pośredni kontakt był. Bardzo się martwię i nie wiem co robić , gdyby nie ta epidemia to zwalilabym to na ząbkowanie lub przeziębienie , a tak to nie wiem co myśleć. I tu moje pytanie , co robić dalej ? Czy powinnam to zgłaszać do sanepidu ?

Pozdrawiam.
Trudno powiedzieć skąd gorączka bez badania dziecka. Proponuje wykonać w laboratorium podstawowe badania CRP morfologię z rozmazem i mocz i skonsultować się z lekarzem. Do wyniku proszę nawadniać dziecko i obniżać temperaturę lekami.

Dzień dobry Pani, czy Pani dziecko miało już chorobę o nazwie: gorączka trzydniowe? Jeśli nie, to może właśnie dlatego gorączkę ma tak wysoką. Przy ząbkowaniu nie występują tak wysokie gorączki. Jeśli jest Pani zainteresowana szczegółowym omówieniem tego problemu zapraszam do mnie do gabinetu pediatrycznego on-line na portalu: Medfile.pl należy wpisać pediatra Kraków Andrzej Pękacki, lub na Znanylekarz, wpisując to samo. Pozdrawiam serdecznie Andrzej Pękacki Specjalistyczny Gabinet Pediatryczny.
Witam,
w mojej ocenie tak małe dziecko w trzeciej dobie wysokiej gorączki powinno być bezzwłocznie pokazane lekarzowi, który po badaniu fizykalnym oceni, czy trzeba zrobić podstawowe badania krwi i moczu. Proszę pamiętać, że epidemia COVID-19 nie spowodowała, że inne choroby zniknęły!. Nie wolno nam ich przegapić.
Z wyrazami szacunku. Aleksandra Piotrowska
Witam. W opisanej przez Panią sytuacji należy poprosić o konsultację pediatryczną, odradzam on line - dziecko powinno być porządnie zbadane a po postawieniu diagnozy lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu. Samo obniżanie temperatury pewnie niewiele zmieni w sytuacji zdrowotnej tak małego dziecka. Pozdrawiam Dr J.Czelej