Moja koleżanka powiedziała że jak spotkałam się z moim kolegą który mi się spodobał, to że za bardzo

3 odpowiedzi
Moja koleżanka powiedziała że jak spotkałam się z moim kolegą który mi się spodobał, to że za bardzo stresowałam się. Nie wiem po czym to poznała. Ja sama tego nie zauważyłam. Podobnie jest jak spotykam się z niektórymi znajomymi, to też mówią mi że wyglądam jak bym stresowala się. Chciałabym to zmienić ale nie bardzo wiem jak. I nie wiem co takiego robię, że wyglądam jak bym stresowala się
Dzień dobry. Domyślam się, że może być bardzo trudno zmienić coś, o czym nie wie się, jak to właściwie wygląda. Proszę na początek spytać koleżankę i znajomych, co dokładnie takiego Pani robi, że wygląda na zestresowaną? To może być dobry krok do poznania samej siebie. Pisze Pani także o tym, że podczas spotkań nie czuje Pani stresu. Czy przeżywa Pani stres w innych sytuacjach i jak on się wtedy Pani objawia, co Pani wtedy czuje? Trzecia moja propozycja jest taka, żeby zaczęła Pani bardziej przyglądać się sobie podczas spotkań - proszę zobaczyć, co Pani myśli, robi - i proszę to porównywać z tym, co robią Pani znajomi. Czy robicie coś inaczej? Może zadajecie inne pytania, skupiacie się na czymś innym, może ktoś mówi więcej, a ktoś mniej? Po czwarte - może być Pani łatwiej obserwować siebie, kiedy jeszcze ktoś będzie w tym uczestniczył, np podczas spotkań z psychologiem - jego będzie Pani mogła bezpiecznie pytać o to, jak wg niego wygląda Pani i czy wg niego Pani się stresuje. Życzę Pani powodzenia w poznawaniu siebie.

Dzień dobry,
Myślę że warto pozastanawiać się, jak Pani czuje się w różnych relacjach, czy relacje międzyludzkie są dla Pani jakoś trudne, czy ma Pani jakieś obawy, jakieś przekonania na swój temat. Zwykle może to się wiązać z trochę niższą samooceną i poczuciem własnej wartości, brakiem wiary w siebie - ale niekoniecznie. Można też poobserwować siebie podczas takich interakcji, przyjrzeć się swoim emocjom. Jeśli czuje Pani, że potrzebuje Pani wsparcia psychoterapeuty, warto się umówić na wizytę. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witaj! Wydaje się, że twoja koleżanka i niektórzy znajomi zauważyli, że wyglądasz na zestresowaną w niektórych sytuacjach. Choć sam/a tego nie zauważasz, warto wziąć pod uwagę ich obserwacje. Istnieje wiele sposobów, które mogą pomóc ci zmniejszyć stres i poprawić swoje samopoczucie.

Po pierwsze, warto zastanowić się, co może być przyczyną twojego stresu. Czy jest to związane z niepewnością, oczekiwaniami innych ludzi czy może obawą przed oceną? Identyfikacja tych czynników może pomóc ci znaleźć sposoby na ich rozwiązanie.

Po drugie, warto skupić się na technikach relaksacyjnych, takich jak głębokie oddychanie, medytacja czy joga. Te metody mogą pomóc ci uspokoić się i zredukować napięcie.

Dodatkowo, warto zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu mogą mieć pozytywny wpływ na redukcję stresu.

Nie zapominaj również o znaczeniu wsparcia społecznego. Porozmawiaj z bliskimi osobami o swoich obawach i uczuciach. Czasem rozmowa z kimś, kto cię rozumie, może pomóc ci spojrzeć na sytuację z innej perspektywy.

Pamiętaj, że każdy ma różne sposoby radzenia sobie ze stresem, więc eksperymentuj i znajdź te, które najlepiej pasują do ciebie. Bądź cierpliwy/a wobec siebie i pamiętaj, że małe kroki mogą prowadzić do wielkich zmian. Powodzenia!