Moja córka do 3 roku życia zachodziła się, miała robione EEG, które wyszło dobrze, potem samo przesz

4 odpowiedzi
Moja córka do 3 roku życia zachodziła się, miała robione EEG, które wyszło dobrze, potem samo przeszło. Większych problemów z nią nie miałam. Teraz ma 8,5 roku i od roku mam problem z ubraniem jej. Wszystko od pasa w dół ją gryzie, codziennie rano "tańczy", jeśli dam jej inne niż zwykle ciuchy i to nie chodzi o metki, tak jak u niektórych dzieci, tylko o materiał. Przestała już chodzić w legginsach, ma tylko 1 dresy, skarpetki tylko stopki bez nitek w środku, majtki ubierze tylko 1 parę... już są tak dziurawe, że mi wstyd, bo chodzi na basen, wf itp. Dostałam skierowanie do psychologa, ale wiem, jak to będzie wyglądać, bo chodziłam z synem (spotkanie rodzic, spotkanie dziecko - układanie klocków, spotkanie rodzic, aby mu powiedzieć, że rozwija się ok). Może ktoś mnie pokieruje z nią gdzieś bezpośrednio. Idzie lato, więc teraz będzie łatwiej, bo spodenki zakłada, ale potem przyjdzie zima... no i majtki jedyne, które zakłada też w końcu nie dadzą rady.
Dzień dobry. Z tego co Pani pisze może, to wyglądać na zaburzenia sensoryczne, objawy tych zaburzeń niweluje się poprzez różne ćwiczenia, są dwie metody; terapia integracji sensorycznej, bądź terapia sensoryczna wg Carla Delacato. Natomiast na początku przydałby się wywiad z Panią odnośnie kwestii rozwojowych i sensorycznych. Jeśli jest Pani zainteresowana, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Dzień dobry,
wizyta u psychologa na pewno jest potrzebna. Warto sprawdzić, czy córeczka nie ma jakichś zaburzeń rozwojowych. Dodatkowo polecam wykonanie diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej.
Pozdrawiam
Beata Grotowska
Dzień dobry. Moim zdaniem wizyta u psychologa jest niezbędna. Konieczna jest rzetelna diagnoza pod kątem zaburzeń integracji sensorycznej lub całościowych zaburzeń rozwoju. Taka diagnoza pozwoli potwierdzić lub wykluczyć wspomniane zaburzenia, a następnie dostosować postępowanie. To ważne, aby pomóc córce przy wsparciu specjalisty. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, w pierwszej kolejności powinna Pani wybrać się z córką do terapeuty integracji sensorycznej aby przeprowadzić diagnozę. Opisane przez Panią objawy wskazują na nadwrażliwość dotykową dziecka. Pozdrawiam, Agnieszka B.B., psycholog i terapeuta SI (integracji sensorycznej)