Mój syn ma 22 miesiace nie mówi pojedyńczych wyrazów. Gaworzy i czasem sylabuje martwie się i zastan

6 odpowiedzi
Mój syn ma 22 miesiace nie mówi pojedyńczych wyrazów. Gaworzy i czasem sylabuje martwie się i zastanawiam się nad logopedą ale nie wiem czy to nie zawczesnie na konsultacje u logopedy ?
Wskazana jest konsultacja logopedyczna, gdyż brak mowy (jako objaw) może mieć wiele przyczyn. Nie jest za wcześnie na wizytę, tylko trzeba wybrać logopedę który specjalizuje się w pracy z maluszkami. Ten problem należy również zgłosić pediatrze w czasie bilansu 2-latka.

Nie jest za wcześnie na wizytę u logopedy. Przed wizytą warto zrobić obiektywne badanie słuchu.
Nigdy nie jest za wczesnie na konsultacje u logopedy.Moj najmlodszy pacjent mial 2 dni:)Zachecam do wizyty.Pozdrawiam!
Im wczesniej konsultacja tym lepiej. Logopeda wczesnej interwencji na pewno bedzie potrafił pomoc. Sprawdzi wszystko, co moze opóźniać badz zaburzać rozwój mowy i wyjaśni jak wspierać dalszy rozwój :)
Zapraszam
Pozdrawiam
Aneta Czechowska
Oczywiście, że nie jest za wcześnie na wizytę u logopedy. Po obserwacji dziecka specjalista będzie w stanie wskazać przyczyny braku mowy. Nie należy zwlekać i jak najszybciej się skontaktować z logopedą. Im szybciej zostanie podjęta terapia, tym z większym efektem zostanie zakończona. Pozdrawiam )
Dzień dobry, wszelkie objawy nieprawidłowości należy konsultować z neurologopedą.Wczesne wykrycie przyczyny pozwala zapobiec tworzeniu się nieprawidłowych kompensacji oraz wzmocni kompetencje rodziców, przez zalecenie odpowiednego rodzaju stymulacji.Powodzenia.