Mój problem polega na tym, że do związków wybieram mężczyzn którzy prędzej czy później okazują się b

3 odpowiedzi
Mój problem polega na tym, że do związków wybieram mężczyzn którzy prędzej czy później okazują się być socjopatami. Niejednokrotnie decydowałam się na związek wiedząc co dolega partnerowi. Wybieram takich mężczyzn bo imponuje mi ich inteligencja, intryguje mnie ich bogata przeszłość - często skonfliktowana z prawem. Czuję do nich pociąg fizyczny gdy opowiadają o swojej agresji ale nie skierowanej przeciwko niewinnym, bezbronnym i słabszym tylko wtedy gdy temat dotyczy ich fizycznej ingerencji w obronie np.kobiet czy w obronie własnej. Zawsze marzyłam o partnerze spokojnym, opiekuńczym i miłym. Jednak gdy już takiego spotykam związek nie trwa długo bo szybko się nim nudzę. Na początku świata poza nim nie widzę, a potem denerwuje mnie jego opiekuńczość i spokój. I mimo że wiem, że zakochanie się w socjopacie przyniesie mi tylko smutek i żal, to po prostu żaden inny typ mężczyzny mnie nie pociąga. Mam już 34 lata i aktualnie jestem singielką. Boję się pakować w nowy związek, bo wiem że skończy się to kolejnym rozstaniem - które nota bene bardzo źle przeżywam. Z czego wynika moje autodestrukcyjne zachowanie? Jak je zmienić? Czy możliwe jest, że stworzę szczęśliwy stały związek z normalnym facetem?
To jakich partnerów Pani wybiera związane jest najprawdopodobniej ze schematami jakie wytworzyła sobie Pani w dzieciństwie jako odpowiedz na relacje z rodzicami, rodzeństwem lub rówieśnikami. Zachęcam Panią do kontaktu z jakimś terapeutą i próbie modyfikacji tych schematów.

Witam, wczesne dzieciństwo mam tu konkretnie na myśli relację z ojcem ma istotny wpływ na dalsze funkcjonowanie, oaz rozwijanie, kształtowanie pewnych schematów. Być może w pewnym momencie ta "równowaga" została zachwiana stąd takie a nie inne decyzje podejmowane w związku z relacjami na płaszczyźnie damsko-męskiej.
Aby poznać podłoże podejmowanych decyzji zachęcam do konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Doskonale,że Pani zauważyła pewne zależności-to pierwszy krok,który nie każdy sam potrafi zrobić.Ważne by poznać przyczynę powielania schematów.Warto przepracować to psychoterapeutycznie.Trzymam kciuki i wierzę,że ten pierwszy najważniejszy krok będzie początkiem kolejnych.