Mój narzeczony jest chorobliwie zazdrosny, oczekuje, że będę się skupiać tylko na nim. Karze mnie ci
Mój narzeczony jest chorobliwie zazdrosny, oczekuje, że będę się skupiać tylko na nim. Karze mnie ciszą, gdy nie robię tego co chce i jak chce. Pojawiły się w jego życiu problemy, a że nie przybiegłam z pomocą to zostałam zwyzywana od szmat, ścierw, pożyczył mi śmierci w mękach i samotności, zerwał i usunął wszystko na profilach. Czy robię coś źle? Czy to moja wina?
4 odpowiedzi
Witam, nie, to nie jest Pani wina. Pani zachowanie nie usprawiedliwia jego agresji, obraźliwego języka czy manipulacji (kara ciszą). Takie działania to oznaka toksycznego zachowania i emocjonalnej przemocy. Nikt nie ma prawa traktować Pani w ten sposób, niezależnie od okoliczności. Warto rozważyć rozmowę z bliską, zaufaną osobą lub specjalistą, aby ocenić sytuację i podjąć kroki w kierunku ochrony Pani zdrowia emocjonalnego i bezpieczeństwa.Pozdrawiam Magda Baraniewska
Dzień dobry, z tego co Pani pisze, to Pani narzeczony oczekuje, robi i mówi wiele złych rzeczy. Proszę głęboko przemyśleć swoją relację, zwłaszcza, że planuje Pani ślub i zachęcić narzeczonego do konsultacji psychologicznej (o ile to możliwe) lub do wizyty wspólnej. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień Dobry, rozumiem, że jest to sytuacja bardzo trudna i niezrozumiała dla Pani. Myślę, że nie można na nią odpowiedzieć jednoznacznie, czyja to wina. Z tego co Pani napisała wynika, że narzeczony nie radzi sobie dobrze z poczuciem zazdrości ale i z innymi emocjami, co niestety mocno rzutuje na waszą relację. Myślę, że musi to być dla Pani bardzo trudne. Warto skontaktować się z psychoterapeutą, który pomoże Pani zrozumieć co takiego zadziało się w waszej relacji aby w przyszłości uniknąć tak przykrych sytuacji. Pozdrawiam
To co Pani opisała, karanie ciszą, nadmierna kontrola wskazuje na to, że doświadczała Pani przemocy psychicznej. Jako psycholog i psychoterapeuta pracuję z osobami doświadczającymi przemocy ze strony partnerów, przeżywającymi podobne doświadczenia. Czy ma Pan gotowość rozeznać się w sytuacji, zadbać o siebie? Jeśli tak, to polecam psychoterapię u siebie. Pracowałam z wieloma osobami doświadczającymi przemocy, umiem z nią pracować i dzięki moim fantastycznym pacjentom mam w tym obszarze naprawdę sporo sukcesów. Można umówić się do mnie na konsultację poprzez portal Znany Lekarz. Trzymałam kciuki za dobre decyzje. Wszystkiego dobrego! Agnieszka Zdrzalik, Psycholog, psychoterapeuta
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.




