Mój chłopak i transwestyci.

4 odpowiedzi
Mój chłopak (jesteśmy razem od blisko roku), ostatnio wyjawił mi, że kręci go pornografia z udziałem transwestytów (ogląda ją od 16 roku życia, ma 21 lat). Ostatnio pod wpływem w trakcie imprezy zaproponował mi stosunek z transwestyta (konkretnie kobietą z penisem dla uproszczenia). Jesteśmy dość postępową parą: nie miałam problemu z uczestnictwem w trójkącie z inna kobietą itd. Nasuwa mi się ważne pytanie: na ile to jest zachcianka, czy fetysz a na ile może to być skrywana orientacja seksualna? Nie chcę być oszukiwana. Dodam, że lubi zabawy analne z użyciem wibratora. Nie chciałabym okazać się przykrywką dla jego preferencji seksualnych. On twierdzi, że to wina pornografii, teraz kiedy jest trzeźwy utrzymuje, że nie ma już ochoty na taki stosunek. Na ile zażywane przez niego narkotyki mogą mieć wpływ na to że doszło do takiej "deklaracji"? W tym momencie zarzeka się, że mnie kocha i że ze mną chce być. Dodam, że nie mieliśmy żadnych problemów natury seksualnej, nasze współżycie jest bardzo udane.
Nie sposób stwierdzić na podstawie Pani opisu, czy partner może mieć faktycznie problemy w zakresie orientacji seksualnej. Rozumiem, że jego zachowanie może pobudzać do takich fantazji. Tego typu tendencje mogą być także przejawem perwersyjnych skłonności. Problemu nie zgłasza jednak partner tylko Pani, dlatego najważniejsze są Pani odczucia. Jeśli rozmowa z nim nie da Pani wystarczającej pewności i poczucia bezpieczeństwa, to zachęcam do poszukania pomocy dla siebie. Ważna kwestią jest na pewno to, jak Pani takie skłonności partnera od i uratować, czy jest to przekraczające Pani granicę czy nie. Jeśli chodzi o wpływ narkotyków - oczywiściie środki psychoaktywnych mogą rozhamowywać i prowadzić do degeneracji komórek nerwowych (osłabiając tym samym trwale kontrolę poznawczą). Trudno byłoby jednak tylko w nich upatrywać przyczyny takich skłonności. Proszę rozważyć konsultację seksuologiczną/psychologiczną z partnerem. Jeśli partner nie będzie mieć motywacji, może Pani skorzystać z konsultacji indywidualnej. Pozdrawiam,

Dzień dobry. Widzę, że temat preferencji pani chłopaka i jego szczerości w tym zakresie panią martwi; trudno jednak wnioskować o realnych potrzebach pani partnera z pośredniej relacji. Może ważne byłoby podjęcie szczerej rozmowy z chłopakiem lub wspólna konsultacja u psychologa lub seksuologa? Może taka forma pozwoli rozwiać wątpliwości. Pozdrawiam!
Witam. Wpływ narkotyków nie ma w tej sytuacji większego znaczenia. Biorąc pod uwagę fakt, że chłopak od 16 roku życia preferuje taki rodzaj pornografii i chce realizacji stosunków seksualnych z transwestytą, mówimy wtedy o jego preferencjach seksualnych, a nie o jednorazowej sytuacji. Do Pani będzie należała decyzja, czy akceptuje Pani jego preferencje czy nie.
Dzień dobry,
z opisanej przez Panią sytuację wynika, że zaniepokoiła się Pani propozycją partnera związaną z odbyciem stosunku z transwestytą, pomimo faktu, że jest Pani osobą dość otwartą na nowe doświadczenia seksualne. Sam fakt, iż partner zaproponował Pani stosunek z transwestytą, jak i kwestia związana z oglądaniem filmów pornograficznych o tego typu tematyce, nie świadczą o orientacji homoseksualnej ( domyślam się, że Pani obawy dotyczą tej kwestii ). Pod wpływem alkoholu czy też innych środków psychoaktywnych ludzie chętniej ujawniają swoje potrzeby, pragnienia, natomiast kiedy "wytrzeźwieją", wstydzą się tego o czym mówili. Być może Pani partner, pomimo udanego związku z Panią, ciągle poszukuje nowych doznań. A kontakty seksualne z innymi osobami, a także zażywanie środków psychoaktywnych dostarczają silnych, nowych doznań, są wysoce stymulujące, co może prowadzić do uzależnienia. Jeżeli odczuwa Pani dyskomfort i niepokój związany z wcześniejszymi deklaracjami partnera sugerowałabym przeprowadzenie z nim rozmowy odnośnie tego co się wydarzyło. Być może partner źle zinterpretował Pani zachowanie i uznał, że chciałaby Pani spróbować czegoś więcej. Myślę, że powinna Pani jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania. "Postępowy związek", jak sama go Pani określiła, też musi mieć wyznaczone swoje granice. Warto porozmawiać o tym, na co się Pani godzi ( np. stosunek w "trójkącie" ), a czego Pani absolutnie nie akceptuje. Jeżeli jednak taka rozmowa nie przyniesie oczekiwanego przez Panią efektu sugerowałabym wizytę u seksuologa, ewentualnie wspólną psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Wojciechowska