Problemy nerwicowe.

1 odpowiedzi
Witam Serdecznie.
Mam 31lat. Jestem osoba niepelnosprawna, ur, sie z tzw, rozczepem kregoslupa... Ponad 6lat temu przeszlam powazna operacje nogi, po ktorej do tej pory przechodze rekonwalescencje i to zmienilo moje zycie o 180 stopni w zlym kierunku niestety... Od operacji przeszlam wiecej niz przez 25lat swojego zycia przed operacja... Ciagle powroty do szpitala, jakies dodatkowe zabiegi chirurgiczne... Duzo by opowiadac... Przez to wszystko stalam sie strasznie nerwowa, impulsywna, szybko sie denerwuje... Do tego problemy rodzinne oraz osobiste... Ktore tez sie na mnie odbily... Doszly problemy z odzywianiem. Sa momenty, ze sama siebie nie poznaje. Tylko cos nie tak to zaraz sie denerwuje, tysiace mysli w glowie tych najgorszych. Jakies 4lata temu bylam u psychiatry na jednej konsultacji i z moich opowiesci stwierdzil Nerwice Lekowa, ale w sumie poszlam do niego tylko po to by przepisal mi leki uspakajajace, no ale tez dal mi kontakt do psychologa lecz jakos nie mialam odwagi pojsc. Szczerze mowiac nie spodobal mi sie, byl taki jakis obojetny na to co mu mowie i mialam wrazenie, ze chcial bym jak najszybciej opuscila gabinet. Przez jakis czas bralam tabletki ale stwierdzilam, ze nie bede sie faszerowac tego typu lekami... Jakis czas bylo w porzadku, uspokoilam sie, obsadzilam sie, lecz niestety od jakiegos czasu mam dodatkowe problemy ze zdrowiem ktore sprawily, ze znowu wrocil stres, nerwy, niepokoj oraz najgorsze mysli... To sprawilo, ze znowu zaczelam myslec o jakiejs wizycie u specialisty... Jestem tym wszystkim zmeczona i tak naprawde nie wiem co mam robic ale musze zaczac dzialac w tym kierunku bo inaczej zwariuje... Czy jest Pani w stanie mi jakos pomoc? Jesli tak to prosze o odpowiedz... Pozdrawiam Serdecznie.
Witam, jakiej pomocy Pani oczekuje? W problemach przez Panią opisanych, wskazana jest konsultacja psychoterapeutyczna, jakaś forma psychoterapii i być może konsultacja psychiatryczna. Jeżeli założymy, że diagnoza postawiona przez psychiatrę jest właściwa, to należy szybko działać. Problemy nerwicowe nie znikają same nigdy a im później zaczyna się leczenie tym na efekty trzeba dłużej czekać.
Pozdrawiam
Joanna Romaniuk