Mój 32 letni brat ma od dziecka łuszczycę. Przynajmniej raz w roku na dwa tyg chodzil do szpitala w

2 odpowiedzi
Mój 32 letni brat ma od dziecka łuszczycę. Przynajmniej raz w roku na dwa tyg chodzil do szpitala w Międzylesiu ale efekt był tylko chwilowy. Bardzo go swędzi, ma rany, ubrania po prostu są wszystkie we krwi. Wiem że to jest bardzo nie dobre w tej chorobie ale przez to zaczął pić alkohol. Wręcz już go naduzywa ale wtedy chyba pomaga mu o tym nie myśleć nie możemy sobie z tym poradzić. Ponadto pracuje jako murarz ale także nie wyobraża sobie innej pracy bo jak sam mówi kocha ta robotę. Czy jest jakaś szansa aby w końcu mógł normalnie żyć? Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałam go latem bez koszulki lub w spodenkach bo po prostu się wstydzi swojego wyglądu. Stosuje medidern i novate ale raczej to nie pomaga. Po szpitalu także stosował jakieś leki które zostały mu przepisane ale to nie dłużej jak miesiąc.
Dzień dobry, Przypadłość Pani brata to typowy objaw autoagresji z powodu złej pracy systemu immunologicznego. Jest szansa, że organizm Pani brata poradzi sobie z łuszczycą. Musi jednak stosować się ściśle do zaleceń. Do tej pory Pani brat był leczony objawowo. Dlatego nie było żadnych pozytywnych rezultatów. W swojej praktyce żądło stosuję farmakoterapie. Należę to Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej. Główną uwagę w pracy z pacjentem skupiam na analizie możliwych przyczyn. Zapraszam Pani brata, mogę zająć się tym problemem ale wyniki będą przy ścisłej współpracy z jego strony. Przyjmuje w NZoZ Zabierzów, w MidMed w Krakowie i Rzeszowie. Moim pacjentom udzielam także konsultacji telefonicznych. boguslaw.bienias(at)gmail.com
Pozdrawiam,
Bogusław Bienias
Sugeruję wizytę: Konsultacje z medycyny żywienia - choroby przewlekłe i nowotworowe, autoimmunologiczne - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Alkohol znacznie osłabia nasz układ immunologiczny, a łuszczyca jest chorobą właśnie o tym podłożu. Dodatkowo osłabiona przez alkohol wątroba gorzej radzi sobie z jej zadaniem jakim jest min detoksykacja. Skutek osłabiony, niedożywiony i "zatruty" organizm nie radzi sobie z chorobą. Zmiana diety, wyłączenie alkoholu oraz odpowiednie "przefiltrowanie" organizmu odpowiednia ilością przyjmowanych płynów w pierwszym etapie wzmocni układ immunologiczy. Często osoby nadużywające alkoholu również mają osłabioną mikrobiotę jelita grubego, brak bakterii stymulujących układ immunologiczny powoduje, że choroba się nasila, a pojawiający się przerost drożdżaków, które wyrzucają toksyny powoduje nasilenie zmian skórnych, zmęczenie, bóle brzucha itp. Teoretycznie metabolizmem tych toksyn powinna się zająć wątroba, ale z uwagi na alkohol, który się pojawia raczej nie będzie tego robiła dobrze. Ważne jest to, że brat musi chcieć dokonać zmian i wyjść z tego błędnego koła, mimo, że początki mogą być trudne to naprawdę warto. Moi pacjenci z łuszczycą najlepsze efekty widzą już po 2-3 miesiącach od kiedy zaczynamy porządki w organizmie.

Eksperci

Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

Internista, Lekarz rodzinny

Bydgoszcz

Radosław Olszewski

Radosław Olszewski

Internista, Lekarz rodzinny

Katowice

umów wizytę
Monika Madalińska

Monika Madalińska

Internista, Lekarz rodzinny, Pulmonolog

Warszawa

umów wizytę
Marta Hasse - Cieślińska

Marta Hasse - Cieślińska

Dermatolog, Wenerolog, Alergolog

Poznań

Lidia Rajzer

Lidia Rajzer

Dermatolog, Specjalista medycyny estetycznej

Kraków

Witold Urban

Witold Urban

Dermatolog

Ozorków

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 31 pytań dotyczących usługi: łuszczyca
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.