Miesiąc temu rozbiłem głowę upadkiem z roweru.W szpitalu założono mi szwy i zrobiono RTG czaszki poz

3 odpowiedzi
Miesiąc temu rozbiłem głowę upadkiem z roweru.W szpitalu założono mi szwy i zrobiono RTG czaszki pozostawiając na obserwacji 6 h.Wszystko na szczęście było dobrze bo pamiętam zdarzenie i byłem przytomny.Na wypisie lekarz zalecił w razie wymiotów i zawrotów głowy i niepokoju zgłosić się do lekarza.Nie miałem żadnych objawów.Tydzień temu spałem na twardej poduszce pod karkiem,zadzwonił rano budzik energicznie się poderwałem z łóżka że zdrętwiałą ręką i zawrotem głowy.Wystraszyłem się panicznie tego że coś jest nie tak po we urazie głowy.Cały dzień stres i obserwacja samego siebie czy mi się dalej nie kręci.Za dwa dni wizyta i badania u neurologa-wszystko ok równowaga itd ok,młotkiem mnie obstukał i bez uwag.Obecnie czasem męczy mnie stres i może jakaś depresja po tym zdarzeniu i nieraz mi się wydaje że coś jest nie tak pomimo że się dobrze czuję.Ponadto jestem sportowcem,biegam i mam nadal dobre wyniki w zawodach.Po wypiciu mieszanki ziół na wyciszenie i uspokojenie trochę lepiej.Poprzez stres nieraz jestem lekko otępiały zdenerwowany i wzrasta też ciśnienie krwi,martwię się i myślę o tym wszystkim.
Co mam z tym zrobić jak się tego pozbyć czy może do jakiego lekarza się wybrać?
Ps jak prześpię noc to rano wstaję i jest dobrze doputy sobie znowu nie naładuję niepotrzebnych stresów.

40 latek
Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za zaufanie :)

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, wynika, że diagnostyka neurologiczna jest w porządku -
i to jest dobra wiadomość.

Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że z kondycją fizyczną/psychiczną jest u Pana bardzo zadowalająco - i jest to duży powód do zadowolenia.
Gratuluję :)

Dla równowagi wewnętrznej, przydatne byłoby dla Pana praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/
kontemplacyjnych, tai chi..

Po namyśle, sądzę, że taka zwyczajna rozmowa z Psychologiem mogłaby być dla Pana pomocna - zapraszam Pana serdecznie, online (via Skype).

Z przesłaniem dla Pana pomyślności i radości!

Dzień dobry, zachęcam Pana do skorzystania z konsultacji u psychoterapeuty który zajmuje się traumą lub psychotraumatologa. Być może powstaje u Pana tak zwany stres pourazowy, który może dawać objawy jakie Pan opisuje – dolegliwości z ciała, lęk, stany depresyjne, poczucie otępienia, zdenerwowanie. Warto skorzystać z pomocy, by odzyskać spokój. Pozdrawiam pogodnie – Anna Dominikowska.
Szanowny Panie,
być może warto skonsultować się z terapeutą EMDR, by zminimalizować lub wyeliminować obecne objawy i sprawić, by nie zyskały na wzmocnieniu. Proszę rozważyć konsultację i zabrać ze sobą wyniki badań neurologicznych. Warto podkreślić, że wstępnie wykluczono przyczyny medyczne, co jest bardzo istotne. W związku z tym można przypuszczać, że Pana trudności mogą miec charakter psychiczny.
Z uszanowaniem,
dr n.hum. Monika Gmurek