Miałem małego bąbla na dziąsle, który pękł i poszła ropa oraz krew. Niedużo. Niestety do najbliższeg

7 odpowiedzi
Miałem małego bąbla na dziąsle, który pękł i poszła ropa oraz krew. Niedużo. Niestety do najbliższego stomatologa mam 2h drogi. Po peknieciu zacząłem stosować szalwie, dentosept oraz antybiotyk duomox. Bie mam gorączki nic się nie dzieje ale mimo wszystko wmawiam sobie chorobe i widze objawy. Choruje na nerwice. Czy powinienen się martwić na zapas do wizyty u dentysty?
Mysle ,ze najlepiej udac sie do dentysty ,skoro nie ma objawow to na pewno pana uspokoi,gdyby dalej pan sie denerwowal proponuje zwrocic sie do terapeuty ,aby przepracowac swoje leki.W razie czego zapraszam.

Witam zalecam pojsc do dentysty ,aby przestac sie martwic o ząb bo nie wiadomo jak wyglada choroba w srodku,zrobic przeswietlenie ząba itd.a dopieropotem oceniac objawy nerwicowe.Prosze odroznic swoje problemy i nie martwic sie.Nawet jesli jest daleko do lekarza trzeba poswiecic zdrowiu wiecej uwagi.Pozdrawiam Tamara Bogdanowicz , psycholog ,Krakow.
Witam,
martwić się na zapas oczywiście nie ma sensu. Martwiąc się zamiast pomagać sobie rozwiązaniu danego problemu osłabiamy się tak fizycznie jak i psychicznie. Wizyta w tej sytuacji u stomatologa jest koniczna. Jeżeli takie wmawianie sobie choroby i lęki zdarzają się Panu częściej zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam
Szanowny Panie, pisze Pan, że ma nerwicę - czy została ona zdiagnozowana przez specjalistę czy to autodiagnoza? Jeżeli podejrzewa Pan u siebie zaburzenia nerwicowe zachęcam do konsultacji psychologicznej. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania. Niezależnie od tego warto się jak najszybciej skonsultować ze stomatologiem. Pozdrawiam.
Witam,
Opisuje Pan pojedynczy objaw nerwicowy. Skoro ma Pan zdiagnozowaną nerwicę tzn. że objawów jest więcej. Charakterystyczne jest też pewnie zamartwianie się. Zaburzenia nerwicowe są chorobą, której uznaną formą leczenia jest psychoterapia. Polega ona na odkryciu i rozwiązaniu konfliktów wewnętrznych, które powodują lęk. Czasem życie nasze biegnie nie w tym kierunku, na którym nam zależy. Zmiana wydaje się trudna lub niemożliwa. Psychoterapeuta pomaga zaglądać pacjentom "za kurtynę" gdzie wyrzucane są niechciane emocje, myśli i pragnienia. Poznanie ich może pomóc nam lepiej funkcjonować. Trudno skutecznie zabronić martwienia się, ale warto wiedzieć że można się nauczyć realistycznego patrzenia na sytuacje, uwzględniając swoją osobowość. Pozdrawiam
Bardzo dobrze że Pan myśli aby udać się do dentysty/stomatologa, martwi się Pan na zapas zupełnie nie potrzenie. Na.pewnie im.szybciej uda się Pan do specjalisty od zęba tym mniej się Pan będzie zamartwiać. Jeśli ma Pan leczoną nerwicę to bardzo dobrze jeśli nie to zachęcam to podjęcia wysiłku w tym kierunku aby sobie pomóc.
Witam serdecznie,
W przypadku obserwacji dolegliwosci psychosomatycznych najskuteczniejsza metoda pracy z pojawiajacymi sie zaburzeniami lękowymi jest terapia poznawczo-behawioralna i psychoedukacja pacjenta, w takim rozumieniu, iz najpierw staramy sie wyjasnic wszystkie okolicznosci problemow medycznych, co daje nam poczucie sprawstwa i poczucie kontroli nad wlasnym zyciem. W pierwszym kroku-wyjasnienie spraw ze Stomatologiem powinno obnizyc napiecie emocjonalne. Nastepnie, warto byloby przyjrzec sie podlozu problemow, ktore nazywa Pan "nerwica", by uniknac rozwiniecia sie symptomow w kierunku zaburzen depresyjno-lękowych.