Mąż znęca sie nade mną psychicznie, stosował agresywną przemoc psychiczną wobec mnie i od niedawna w

2 odpowiedzi
Mąż znęca sie nade mną psychicznie, stosował agresywną przemoc psychiczną wobec mnie i od niedawna wobec dzieci? Gdy się przełamałam i zaczęłam mówić o przemocy założono niebieską kartę, dużo mnie to kosztowało, przemoc fiz ustała lecz przemoc psychiczna, ekonomiczna sie nasiliła, mój stan psychiczny się pogarsza, po aktach przemocy mąż zaczął nagrywac mój stan i postarał się o wydanie opini psychologa biegłego lek na podstawie nagrań. Jak sie bronić? Nikt ze specjalistów nie chce się podjąć terapii dopóki mieszkamy ze sprawcą przemocy domowe. Co mogę zrobić? Przyjmuje juz leki na PTSD. Niestety mąż ciągle zastraszanie i wizualnie odwoluje się gestami, przedmiotami do sytuacji gdy moje życie bylo zagrożona ( aktów przemocy z zagrożeniem życia).Przemoc się nasila. Policja umożyła postępowania z powodu braku dostatecznych dowodów. Mąż klamie i mnie oskarża o przemoc. Gdy uderzył dziecko też powiedział widzisz co zrobiłaś. Ma duże umiejętności przekonywania i manipulacji. Jak mogę uwolnić się z przemocy, przeżyć, zapewnić Sobie i dzieciom powrót do zdrowia.
Żali się Pani na przewlekle trudną sytuację. Opisuje Pani zmianę - brak przemocy fizycznej, jednocześnie zaznacza eskalację innej formy przemocy. Psychoterapia jest czymś innym, niż pomóc psychologiczną i interwencja kryzysowa. Psychoterapia jest niewskazana, jednak pomoc psychologiczna jak najbardziej. Tym bardziej jeśli nie jest Pani wstanie właściwie zadbać o siebie. Czasem najwłasciwsze i najzdrowsze jest odejście od osoby, która nas krzywdzi. Oczekiwanie zmiany po drugiej stronie zazwyczaj utrwala patową sytuację i bezradność. Powodzenia.

Nie wiem z jakiej jest Pani miejscowości. Proszę poszukać Centrum Interwencji Kryzysowej. Ponad to jeśli jest wdrożona Procedura Niebieskiej Karty proszę skontaktować się z dzielnicowym a także z MOPSem lub GOPSem powinni pokierować Panią dalej i udzielić pomocy psychogicznej. Proszę myśleć o sobie i przede wszystkim o swoim dziecku.
Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdzie Pani pomoc i wsparcie.