Mam syna z poprzedniego związku 10 lat a partner córkę 15 lat. Mieszkamy razem od 3 lat. O problemac

2 odpowiedzi
Mam syna z poprzedniego związku 10 lat a partner córkę 15 lat. Mieszkamy razem od 3 lat. O problemach z jego córka wiedziałam bo sytuacja doprowadziła ze ma ona kuratora sądowego. Od dużego czasu kłótnie między mną a partnerem się nawarstwiają. Jego córka chodzi do średniej szkoły 15 km. Od naszego miejsca zamieszkania lekcje kończy o 13 a do domy wraca o 22. Zero obowiązków Nasz dom to dla. Niej hotel. Bardzo często zdarzają się sytuację że dzwoni i potrzebuje kasę na jedzenie to tatuś szybko przelewa 20,30,50zl... Ale to co się ostatnio wydarzyło przeszło wszystko. Jego córka szła na 18nastke jako osoba towarzyszącą i od ojca dostała czas do godz 1 w nocy. Przebudziłam się po 1 a jej nie ma. Zaczęłam się denerwowac obudziłam partnera próbował dzwonić ale tel nie odebrała po ok 40 min odebrała kompletnie pijana.... Mówię do partnera ze to się w końcu musi skończyć bo ja nerwowo nie wytrzymam. Ona nim rządzi a on tego nie widzi i jak powiem co uważam na dany temat to słyszę odpowiedź nie nakręcaj się i jest cisza...
Dzień dobry! Odpowiadając na Pani pytanie myślę, że warto by było spróbować ustalić wraz z partnerem wspólny front dotyczący zasad wychowawczych panujących w Waszej rodzinie. Być może Pani partner ma inny pogląd dotyczący wychowywania jego córki, natomiast obecnie stanowicie jedną rodzinę i w takiej sytuacji najlepiej być zgodnym wobec zasad wychowawczych stosowanych wobec dzieci. Najlepiej jeśli przekaże Pani swoje przemyślenia i wątpliwości na temat wychowywania Waszych dzieci, podkreślając przy tym czego by Pani oczekiwała i jaki ma Pani pomysł odnośnie zasad wychowawczych panujących u Państwa w rodzinie. Jeśli chodzi o dzieci i nastolatków to należy wyznaczać im granice i ich się konsekwentnie trzymać. Jeśli ustalicie wspólny front z partnerem to wówczas powinniście ustalić pewne zasady wychowawcze (dot. powrotów do domu, kieszonkowego, obowiązków domowych) wraz z córką partnera, których musicie się wszyscy konsekwentnie, jako rodzice trzymać. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, w przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Dzień dobry. Skoro Państwo razem mieszkacie i razem wychowujecie dzieci, ma Pani prawo razem z nim ustalać zasady co do ich wychowania. Jeśli partner bagatelizuje czy wręcz ignoruje Pani stanowisko, powinna Pani jasno dać mu do zrozumienia że Pani głos również się liczy. Warto się tu zastanowić, czy w innych kwestiach wspólnego pożycia ma Pani taką samą pozycję jak partner, czy też jest Pani przez niego bagatelizowana. Jeśli się okaże, że trudno będzie Państwu dojśc do porozumienia w tych kwestiach, proponuję sięgnąć po pomoc terapeuty par.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia par i małżeństw online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.