Mam pytanie są moze jakieś tabletki albo coś w tym stylu ktore pomagaja w zgubieniu kilogramow bez r

13 odpowiedzi
Mam pytanie są moze jakieś tabletki albo coś w tym stylu ktore pomagaja w zgubieniu kilogramow bez recepty . Takie ktore by pomogły w utracie wagi razem z ćwiczeniami zeby waga schodziła szybciej w dul
Jedyną skuteczną i zdrową metodą "gubienia kilogramów" jest zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne :)

Niestety nie ma tabletek, które zastępują dietę... Nie ma złotego środka, należy zmienić nawyki żywieniowe, aby z aktywnością fizyczna spadały kilogramy w dół, ćwiczenia dają efekt 30%, a 70% zależy od tego co jemy, nie da się jeść byle jak, ćwiczyć i mieć świetną sylwetkę i zdrowie, to tak niestety nie działa...Polecam zwiększenie ilości warzyw (powinny stanowić połowę talerza), ograniczenie słodyczy i alkoholu, zjadanie produktów pełnoziarnistych takich jak kasze, pełnoziarnisty makaron, brązowy ryż, płatki owsiane, ciemne pieczywo, zastąpienie słodyczy świeżymi owocami, zamiast tłuszczy zwierzęcych wybrać orzechy czy pestki (niesolone) i pamietać o odpowiednim spożyciu wody. Aby masa ciała spadała musi być ujemna podaż kalorii, dlatego też warto zasięgnąć porady dietetyka i opracować żywienie pod danego pacjentka, styl życia, choroby, aktywnośc fizyczną, preferencje smakowe i czasowe.

Pozdrawiam serdecznie

Paula Jamróz
Wbrew temu, co sugerują reklamy i teksty w kolorowych czasopismach, nie ma tego typu tabletek, które byłyby skuteczne. Nawet, gdy jakaś substancja ma potwierdzone działanie, okazuje się, że w suplemencie nie ma odpowiedniej dawki, by wywołać zamierzony efekt (w odniesieniu do badań naukowych).

Dobrze dobrana dieta i aktywność fizyczna są najlepszym sposobem dla uzyskania spadku masy ciała. Nadmienię, że odpowiednie tempo odchudzania to 0,5 - 1,0 kg/tyg.
W połączeniu z ćwiczeniami proponuję przede wszystkim zastosowanie indywidualnie dobranej diety redukcyjnej. Aktywność fizyczna decyduje w 30% w procesie chudnięcia, natomiast dieta w 70 %. Owszem na rynku są dostępne rożnego rodzaju suplementy. Producenci deklarują, ze wykazują określone działania. Jednak suplement może wykazywać takie działanie, ale nie musi... zalecam kontynuowanie aktywności fizycznej i skupienie się przede wszystkim na odpowiednio zbilansowanej diecie. Jest to najbardziej optymalne rozwiązanie.
Można się czasowo wspomóc mieszankami ziołowymi ale podstawą jest zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna. Tabletki dadzą efekt chwilowy a co dalej? Efekt jo-jo. Będzie je Pani brać do końca życia? Chyba jednak nie o to chodzi :)

Dzień dobry, niestety nie ma takiego środka, który w cudowny sposób sprawiłby, że szybciej Pani schudnie. Jedynie prawidłowa dieta oraz aktywność (i w razie potrzeby prawaidłowo dobrane leczenie) są w stanie trwale obniżyć Pani masę ciała. Stosowanie "cud kuracji" to wręcz proszenie się o efekt jojo, rozregulowanie gospodarki hormonalnej oraz prosta droga do chorób związanych z niedoborami.
Proszę nie dać się namówić na suplementy zamiast posiłków, proszki cud i kuracje "natychmiastowe", szkoda Pani pracy nad sylwetką i zdrowia.
Pozdrawiam,
Julia Krasnodębska
Niestety nie ma skutecznego środka na zgubienie kilogramów. Za redukcję tkanki tłuszczowej zawsze odpowiada prawidłowa restrykcja kaloryczna. Super, że ma Pani w planach wprowadzić regularną aktywność fizyczną, przy odpowiednio skomponowanej, indywidualnej diecie kilogramy będą szybko szły w dół, sylwetka będzie się widocznie poprawiać. Najważniejsze jest to, że na diecie nie powinna Pani być głodna i jednocześnie dobrze skomponowana dieta nie powinna sprawiać Pani problemów w jej przygotowaniu.
Pozdrawiam,
Tomasz Kolipiński - dietetyk
Sugeruję wizytę: Poradnictwo dietetyczne - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
w odchudzaniu nie ma dróg na skróty. Istotą procesu nie jest nawet sama redukcja masy ciała, a zmiana nawyków żywieniowych, które ową redukcję będą prowokować. Ponadto jest to niezbędne do późniejszej stabilizacji masy ciała. Co z tego, że uda się schudnąć radykalnymi metodami, gdy później kilogramy szybko wrócą i to nawet z nawiązką. Pozdrawiam serdecznie, Ireneusz Chmiel, dietetyk kliniczny
Jest świetna pigułą, która nazywa się zdrowy tryb życia i żywienia. Niestety nie ma drogi na skróty. Im szybciej się to zrozumienie tym szybciej osiągnie się cel. Nie ma co walczyć i szukać złotych środków. Gdyby takie lekarstwa były, to tacy celebryci jak np. Leonardo Dicaprio kupowali tabletki za milion dolarów i nie musieli by męczyć się na siłowniach i unikać niewłaściwego jedzenia. Ale takich nie ma. Zachęcam do spotkania i edukacji na temat zdrowego stylu życia. Beata Lewonowska, dietetyk kliniczny.
Dzień dobry, jedyną skuteczną metodą na odchudzanie, jest zmiana nawyków żywieniowych, dieta redukcyjna oraz aktywność fizyczna.
Żadne tabletki nie pomogą, a mogą tylko zaszkodzić naszemu zdrowiu.
Poza tym zbyt szybkie chudnięcie, jest niebezpieczne i powoduje po pewnym czasie efekt jojo.
W celu rozpoczęcia dietoterapii polecam wizytę u dietetyka, który rozpiszę odpowiednią dietę i przeprowadzi przez proces zmiany nawyków żywieniowych oraz da odpowiednie wsparcie.
Zapraszam do kontaktu
Dietetyk Katarzyna Boczar
Witam, nie ma magicznej pigułki która pozwoli zgubić zbędne kilogramy. Należy zastosować dietę redukcyjną przygotowaną pod swój aktualny stan zdrowia, czyli indywidualną-skrojoną na miarę i odpowiednią aktywność fizyczną zależną od rodzaju nadwagi/otyłości.
Pozdrawiam i życzę podjęcia właściwych kroków bez diet cud które tylko mogą pogorszyć stan zdrowia i samopoczucie.
Powodzenia ! :)
Dzień dobry,
zmiana nawyków żywieniowych oraz odpowiedni indywidualny plan żywieniowy przygotowany przez dietetyka zagwarantują realizację celu w postaci utraty masy ciała. Tylko takie podejście gwarantuje długotrwały efekt - można żyć inaczej, jeść zdrowo i cieszyć się życiem.
POMAGAM W ZMIANIE NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH I ODZYSKANIU KONTROLI NAD PROCESEM JEDZENIA
W trakcie współpracy ze mną nauczysz się:
- Jak wyjść z błędnego koła odchudzania i więcej do niego nie wracać,
- Jak zaplanować posiłki dopasowane do Twojego aktualnego stanu zdrowia, trybu życia i możliwości kulinarnych,
- Co jeść w trakcie wyjazdów, weekendów, spotkań i uroczystości, aby nie czuć się
ograniczonym,
- Jak utrzymać wypracowane efekty diety,
- Jak być asertywnym,
- Jak zmienić nawyki żywieniowe i uzyskać kontrolę nad procesem jedzenia. Zapraszam
Witam. Niestety nie uda się schudnąć bez zdrowej i dostosowanej indywidualnie diety. Można sobie tylko zaszkodzić. Warto zasięgnąć pomocy dietetyka i spróbować z dietą. Moi pacjenci chudną już wciągu dwóch tygodni 3kg a jedzą to co lubią i proponują natomiast w odpowiednich ilościach. Zapraszam na konsultację i współpracę online.