Mam problem z szóstką. Była próchnica, dentystka wwierciła się w miazgę co wywołało stan zapalny. P

2 odpowiedzi
Mam problem z szóstką.
Była próchnica, dentystka wwierciła się w miazgę co wywołało stan zapalny. Prawie rok chodzenia z bolącym zębem na nagryzanie i brak reakcji bo "zmyślam" przerodził się w ostre zapalenie zęba i zmianę dentysty. Trzeba było leczyć kanałowo, bolał, poprawa leczenia po czym było w miarę znośnie, ale dalej coś nie grało. Po ok. 10 miesiącach od leczenia kanałowego na zimę pojawiła się znów dolegliwość na nagryzanie, zdjęcie pokazuje prawidłowo wypełnione kanały lecz ból występuje przy jedzeniu. Ząb nie reaguje na ostukiwanie, a przy jedzeniu np. popcornu reaguje bardzo mocno silnym bólem uniemożliwiając jedzenie. Dentysta zalecił szczotkowanie, zakup szczoteczki elektrycznej i specjalną pastę lecz po kolejnych 2 miesiącach nie ma różnicy.

Proszę o pomoc, podpowiedzi co robić bo ponad 2 lata problemów z jedzeniem jest bardzo uciążliwe zwłaszcza, że z drugiej strony mam także problem z szóstką, która reaguje w identyczny sposób lecz jest żywa, była robiona bo próchnica i był problem na stycznych po zrobieniu, wywoływało to ból, więc była robiona znowu i dalej jest tu także problem na nagryzanie więc nie mogę jeść drugą stroną - w tym samym czasie co druga szóstka ból także powrócił. Co robić w przypadku 6stki po leczeniu kanałowym?
Sugeruję poszerzyć diagnostykę o tomografię zęba i zbadanie układu stomatognatycznego pod kątem bruksizmu.

Dzień dobry,
nie mam pełnego obrazu, zdjęcia, nie wiem czy są braki zębowe czy nie, czy leczenie odbyło sie w polu mikroskopu co wpływa na jego jakość.
Różne elementy mogą być przyczyną bólu zęba.
Może istnieć kolejny kanał który nie był leczony -
w przypadku leczenia endodontycznego mamy do czynienia ze złożonym systemem kanałów korzeniowych. Nie wszystkie kanały są widoczne na zdjęciu rtg dopiero pełen obraz diagnostyczny może ukazać tomografia.
Polecam wykonanie tomografii.