Mam problem z pewną relacją, konkretnie z ex partnerem. Byliśmy razem dość krótko, to on zakończył z

2 odpowiedzi

Mam problem z pewną relacją, konkretnie z ex partnerem. Byliśmy razem dość krótko, to on zakończył związek, jednak od razu gdy to zrobił pisał i chciał się spotykać, ja oczywiście ulegałam trwało to rok. Po tym czasie znalazł sobie partnerkę, było mi przykro ale chciałam już po takim czasie w końcu się "wyleczyć" jednak nadal pisał, spotykaliśmy się także w jednym celu, satysfakcjonowało mnie to na początku, tego, że dopuścił się zdarady wobec niej. Trwa to już półtorej roku, były rozmowy, mówił, że nie chce związku ze mną, ale mimo to pisze i pyta czy kogoś mam co robię i że chce się spotykać, staram się zakończyć tą relację, ale szczerze nie potrafię, ponieważ z każdym jego podejściem liczę, że w końcu do mnie wróci. Nie mam niestety już nawet komu o tym powiedzieć, bo dla znajomych jest to już komiczna sytuacja. Czuję się momentami jak osoba uzależniona od niego, mimo że to nie ja inicjuje kontakt.
Co mam zrobić z tą sytuacją ?
Dzień dobry, ani nasi partnerzy nie są przypadkowi ani to jak wyglądają nasze miłosne relacje nie jest przypadkiem. To jak wygląda nasze życie uczuciowe jest wypadkową naszych oczekiwań, przeżyć, doświadczeń, poczucia własnej wartości i naszego stosunku do siebie. Duże znaczenie mają relacje z ważnymi osobami z dzieciństwa bo to właśnie wtedy kształtował się nasz obraz samych siebie. Warto byłoby przyjrzeć się tym sprawom na psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie Beata Kot

Dzień dobry

Jak dobrze rozumiem czuje się pani bezradna i w jakiś sposób ciężko podjąć Pani decyzje samej odnośnie partner? Warto było by się przyjrzeć z jakiego powodu jednak daje się Pani, (w cudzysłowiu) "Uzależnić" lub co Panią "Uzależnia" w tej relacji. Co takiego jest w tym meżczyźnie że pozwala Pani sobie na pozostanie w relacji, która jak czytam nie dokońca Pani odpowiada. Jednym z takich miejsc jest gabinet psychoterapeutyczny. Gdzie z pomocą psychoterapeuty można się przyjżeć swojemu funkcjonowaniu w relacji/ach.