Mam problem z kotem. Mając na uwadze poprzednie choroby kota (odczynowanie po sterylizacji2014/2015

6 odpowiedzi
Mam problem z kotem. Mając na uwadze poprzednie choroby kota (odczynowanie po sterylizacji2014/2015 i płyn w jamie brzusnej jesień 2016) umówiłam się kontrolne USG, z którego wyszło, że śledziona jest powiększona i wymaga usunięcia. Postanowiłam skonsultować kota w innej przychodni gdzie zostało wykonane USG, morfologia, cytologia mazi w jamie brzusznej i test trzustkowy, który wyszedł negatywnie. Na USG zaniepokoiła lekarzy (to co pamiętam z rozmowy) wielkość trzustki i treść miedzy jelitami, która w sumie znajduję się wokół jelit i śledziony. Na pytanie co z śledzioną to usłyszałam, że jest powiększona ale to może być efekt stanu zapalnego w jamie brzusznej i w tym momencie ważne jest aby ustalić źródło stanu zapalnego i go wyciszyć. Dokładnie obejrzano nerki , przewiązki. Weterynarz powiedział, że ta infekcja może być spowodowana wcześniejszą infekcją i może wiązać się z sterylizacją i odczynowaniem nici. Na pytanie dlaczego kot nie daję objawów usłyszałam, że kot jest na tyle silny, że radzi sobie z infekcją i to tylko dobrze dla niego. Po otrzymaniu wszystkich wyników kot miał przez 5 dni podawaną kroplówkę (NACL) oraz antybiotyk i lek przeciwzapalny. Na ostanim usg wyszło, stan nie zmniejsza się i zaleca się otwarcie kota aby poszukać źródła infekcji. Warto dodać, że kot przed pójściem do weterynarza nie dawał zadnych objawów choroby, był aktywny, jadł normalnie.
Zwracam się zapytaniem kto podjąłby się wykonaniem dokładnego USG mojej kotki oraz informację czy konieczne w tej sytuacji jest otwieranie kota? Szukam dobrego weterynarza, który z sercem podejdzie do mnie i kota:) Jesteśmy z okolicy Poznania
Nasz gabinet znajduje się na Podkarpaciu.

Niestety, nic nie doradzę. Mieszkam w Krakowie.
Witam, proszę pamiętać, że badanie USG jest badaniem dodatkowym. Na jego podstawie wraz z stanem klinicznym pacjenta podejmuje się dalsze decyzje odnośnie leczenia. Nie widziałam pacjenta więc trudno mi rokować czy operacja jest konieczna :) Decyzje taką powinien podjąć lekarz prowadzący. Pozdrawiam
www. wetka.com.pl
Proszę pójść w kotką do kliniki d-ra Wąsiatycza w Poznaniu- mają tam bardzo dobrej klasy USG oraz tomograf komp. Ale to są koszty.
Na moje wyczucie jest to raczej jeszcze źródło infekcji po tamtej sterylizacji i też bym wykonał laparotomię diagnostyczną- miałem kiedyś sytuację, że operowałem kotkę z powodu ciała obcego w jelitach i przy okazji zobaczyłem, że pozostały po dużo wcześniejszej sterylizacji kikut trzonu macicy nie był cieniutki jak ołówek, tylko gruby jak duży orzech laskowy. Pozdrawiam
W sprawie wykonania bardzo dokładnego badania usg polecam dr-a Wojciecha Kinda z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Witam ,

w Warszawie mogę polecić dr Marcińskiego lub dr Kosiec - Tworus. Niestety z Poznania nie znam nikogo.
Pozdrawiam i trzymam kciuki!