Mam problem ważyłam 90 kg a teraz ważę 60 kg. A mam wzrost 185

3 odpowiedzi
Mam problem ważyłam 90 kg a teraz ważę 60 kg. A mam wzrost 185
Dzień dobry,
To ważne, że obserwuje Pani swoje ciało. Fakt, że aktualny stan Panią martwi może być sygnałem do podjęcia pewnych kroków takich jak odwiedzenie terapeuty, psychiatry i dietetyka. Podejrzewa Pani zaburzenia odżywiania. To nie tylko chęć odchudzania i kontrolowania wagi ale i również problem z akceptacją siebie i swojego ciała.
Z pomocą specjalistów można osiągnąć balans, zwłaszcza gdy jedzenie (lub głód) staje się katalizatorem dla powstających napięć emocjonalnych.
Proszę nie zwlekać z decyzją leczenia, im dłużej odkładamy tym każda choroba się pogłębia.
Proszę się nie poddawać!
Pozdrawiam ciepło, Terapeutka Zaburzeń Odżywiania Aleksandra Dejewska

Witam. Pani BMI to 17,5 co oznacza niedowagę, więc szczególnie jeśli utrata wagi postępuje nie należy zwlekać z działaniem ponieważ pociąga to za sobą daleko idące konsekwencje dla zdrowia m.in. dla układu nerwowego, pokarmowego, endokrynnego czy szkieletowego. Rozsądnym wyjściem jest wizyta u lekarza psychiatry, który przeprowadzi wywiad i postawi diagnozę, być może zaleci farmakoterapię jeśli będzie potrzebna. Ważne jest także równoczesne podjęcie psychoterapii i dietoterapii, aby z jednej strony przeciwdziałać dalszemu wyniszczeniu organizmu, z drugiej strony pracować nad głębszymi, psychologicznymi przyczynami zaburzenia. Ograniczanie objętości i kaloryczności posiłków, utrata masy ciała, zaburzony obraz ciała to są objawy, czyli to, co widać na zewnątrz. W przypadku zaburzeń odżywiania ważne jest także dotarcie i przepracowanie głębszych, nieświadomych przyczyn. W razie potrzeby zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.
Wszystko zależy co było przyczyną takiej utraty wagi. Jeżeli wynika to z zastosowania restrykcyjnej diety należałoby poszukać pomocy aby dotrzeć do powodów do dążenia do posiadania tak szczupłej sylwetki. Jeżeli taka utrata wagi nastąpiła samoczynnie może to wskazywać na pewne choroby.