Mam problem tego typu jestem z partnerem od kilku miesięcy. Zacznę od tego że mamy problem z seksem
3
odpowiedzi
Mam problem tego typu jestem z partnerem od kilku miesięcy. Zacznę od tego że mamy problem z seksem to znaczy mój partner twierdzi że ma problem zdrowotny i nie ma wzwodu brał tabletki na erekcje i kilka razy to zadziałało ale on każe mi się zastanowić czy jestem w stanie tak żyć bo on tak naprawdę nie potrzebuje seksu. Przez tą sytuację (oraz przez to że w ostatnim związku zostałam zdradzona i ciężko mi zaufac w 100%) skonrolowalam jego telefon i zobaczyłam że ogląda filmy porno i powiedziałam mu o tym był zły że go kontroluje i że on wcale nie masturbuje się przy tych filmach tylko chciał zobaczyć co go podnieca. Twierdzi że stracił do mnie zaufanie że go kontroluje. Nie wiem czy jest sens walczyć o ten związek bo bardzo kocham partnera i jesteśmy naprawdę dobrze dobrani pod względem charakteru czy ten problem z seksem nie będzie cały czas kością niezgody? Czy to już moment na jakąś terapię? Proszę o radę
Dzień dobry,
zwykle w związku niedomówienia, kłamstwa prowadzą do pogłębiania się trudności... Pani pytanie o ewentualną terapię wydaje się słuszne. Prawdopodobnie warto udać się do psychoterapeuty lub seksuologa.
Pozdrawiam,
Natalia Szymańska
zwykle w związku niedomówienia, kłamstwa prowadzą do pogłębiania się trudności... Pani pytanie o ewentualną terapię wydaje się słuszne. Prawdopodobnie warto udać się do psychoterapeuty lub seksuologa.
Pozdrawiam,
Natalia Szymańska
Jak Państwu na sobie zależy to wydaje się, że warto zawalczyć (w sensie zadbać) o relację. Seks jest ważnym elementem związku ale nie jedynym. Zachęcam do wizyty u seksuologa. Zachęcam jednak też do najszerszej jak to możliwe rozmowy dotyczącej współżycia i trudności z nim związanych. Zdarza się, że mężczyźni mający problem ze wzwodem zasłaniają się brakiem chęci na seks. Nie wiem czy taka sytuacja występuje u Państwa ale może warto to sprawdzić. Może Pani wyrozumiałość, bliskość i zbliżenia (pieszczoty) bez pełnego stosunku pomogą Pani partnerowi w pokonaniu trudności.
Rozumiem, że znajdujesz się w bardzo trudnej sytuacji, która wywołuje u Ciebie wiele sprzecznych emocji. To, co opisujesz, to faktycznie kilka nakładających się na siebie problemów, które wymagają delikatnego podejścia.
Po pierwsze - Twoje obawy i reakcje są całkowicie zrozumiałe. Doświadczenie zdrady w poprzednim związku pozostawiło ślad i wpływa na Twoje obecne relacje. To naturalne, że trudno Ci zaufać w pełni, zwłaszcza gdy pojawiają się dodatkowe trudności.
Kwestia seksualna w związku to bardzo delikatny temat. Jeśli Twój partner rzeczywiście ma problemy zdrowotne z erekcją, to może być dla niego źródłem wstydu, frustracji i obniżonej samooceny. Jego stwierdzenie, że “nie potrzebuje seksu” może być mechanizmem obronnym - sposobem na radzenie sobie z poczuciem niepełnowartościowości. Oglądanie pornografii przy jednoczesnych problemach z erekcją może być próbą zrozumienia własnej seksualności lub po prostu formą rozrядки bez presji wykonania.
Jednak kluczowy jest tutaj brak otwartej komunikacji między Wami. Kontrolowanie telefonu partnera, choć zrozumiałe w kontekście Twoich wcześniejszych doświadczeń, naruszyło jego poczucie prywatności i zaufania. Z drugiej strony, jego sposób komunikowania problemu (“zastanów się, czy możesz tak żyć”) może brzmieć jak ultimatum i nie sprzyja wspólnemu rozwiązywaniu trudności.
Czy warto walczyć o ten związek? To zależy od kilku czynników:
- Czy oboje jesteście gotowi na otwartą, szczerą rozmowę o Waszych potrzebach i obawach?
- Czy Twój partner jest skłonny do współpracy w rozwiązywaniu problemu, w tym ewentualnie do konsultacji lekarskiej lub terapii?
- Czy potraficie odbudować zaufanie po tym incydencie?
Terapia par byłaby bardzo wskazana w Waszej sytuacji. Terapeuta może pomóc Wam w:
- Bezpiecznej komunikacji o trudnych tematach
- Odbudowaniu zaufania
- Znalezieniu sposobów na intymność niezależnie od problemów z erekcją
- Pracy nad Twoimi lękami związanymi z wcześniejszymi doświadczeniami
Pamiętaj też, że seksualność w związku może przybierać różne formy - nie tylko klasyczny stosunek. Jeśli oboje jesteście otwarci na eksplorację innych form intymności, może to wzbogacić Wasz związek.
Najbardziej istotne jest teraz to, czy oboje chcecie pracować nad tymi problemami razem. Jeśli tak - terapia może być bardzo pomocna. Jeśli któreś z Was nie jest gotowe na tę pracę, związek może nie przetrwać tych trudności.
Po pierwsze - Twoje obawy i reakcje są całkowicie zrozumiałe. Doświadczenie zdrady w poprzednim związku pozostawiło ślad i wpływa na Twoje obecne relacje. To naturalne, że trudno Ci zaufać w pełni, zwłaszcza gdy pojawiają się dodatkowe trudności.
Kwestia seksualna w związku to bardzo delikatny temat. Jeśli Twój partner rzeczywiście ma problemy zdrowotne z erekcją, to może być dla niego źródłem wstydu, frustracji i obniżonej samooceny. Jego stwierdzenie, że “nie potrzebuje seksu” może być mechanizmem obronnym - sposobem na radzenie sobie z poczuciem niepełnowartościowości. Oglądanie pornografii przy jednoczesnych problemach z erekcją może być próbą zrozumienia własnej seksualności lub po prostu formą rozrядки bez presji wykonania.
Jednak kluczowy jest tutaj brak otwartej komunikacji między Wami. Kontrolowanie telefonu partnera, choć zrozumiałe w kontekście Twoich wcześniejszych doświadczeń, naruszyło jego poczucie prywatności i zaufania. Z drugiej strony, jego sposób komunikowania problemu (“zastanów się, czy możesz tak żyć”) może brzmieć jak ultimatum i nie sprzyja wspólnemu rozwiązywaniu trudności.
Czy warto walczyć o ten związek? To zależy od kilku czynników:
- Czy oboje jesteście gotowi na otwartą, szczerą rozmowę o Waszych potrzebach i obawach?
- Czy Twój partner jest skłonny do współpracy w rozwiązywaniu problemu, w tym ewentualnie do konsultacji lekarskiej lub terapii?
- Czy potraficie odbudować zaufanie po tym incydencie?
Terapia par byłaby bardzo wskazana w Waszej sytuacji. Terapeuta może pomóc Wam w:
- Bezpiecznej komunikacji o trudnych tematach
- Odbudowaniu zaufania
- Znalezieniu sposobów na intymność niezależnie od problemów z erekcją
- Pracy nad Twoimi lękami związanymi z wcześniejszymi doświadczeniami
Pamiętaj też, że seksualność w związku może przybierać różne formy - nie tylko klasyczny stosunek. Jeśli oboje jesteście otwarci na eksplorację innych form intymności, może to wzbogacić Wasz związek.
Najbardziej istotne jest teraz to, czy oboje chcecie pracować nad tymi problemami razem. Jeśli tak - terapia może być bardzo pomocna. Jeśli któreś z Was nie jest gotowe na tę pracę, związek może nie przetrwać tych trudności.
Podobne pytania
- Od dwóch miesięcy mam nabrzmiałe mięśnie na szyi i karku. W moim odczuciu wydają się być spuchnięte, twarde. Czasem też zatykają mi się uszy i mam umiarkowane bóle z tyłu głowy. Dziwnie mi się przełyka śline, jakbym miała zwężoną szyje. Często drętwieją mi nogi i prawa ręka. Chodzą też po mnie…
- Przeszedłem zabieg usunięcia przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową, niestety ale tydzień po zabiegu została stwierdzona przepuklina pooperacyjna w miejscu zszycia powięzi a nie w bliźnie po trokarach. Ból rwania, ciągniecia podczas chodzenia. Obrzęk prawej strony brzucha, tkliwość w miejscu…
- Ostatnio zauważyłem że temperatura mojego worka mosznowego jest wyższa niż zwykle . Jest on wręcz gorący nie wiem z jakiej przyczyny , mam 19 lat staram ruszać się regularnie jem zdrowo nie pale nie piję noszę lużną bieliznę nie wiem z jakiej przyczyny to może wynikać . Jest to normalne czy może…
- Mam pytanie co do nefrostomii. Ojciec po cytoskopii radykalnej miał mieć wyciągnięte jedną przetokę, która miała być połączona z obiema nerkami. Po zabiegu okazało się, że z jednej nerki nie schodzi mocz. Próbowali coś tam poprawiać, ale nic z tego i połączenie zakleili natomiast z nerki wyprowadzili…
- Wykryto u mnie dyskopatię kręgosłupa lędźwiowego, chodzę obecnie na zabiegi laser prąd sollux, od dłuższego czasu boli mnie brzuch po lewej stronie , teraz po tych zabiegach ból się jeszcze nasilił. Czy ten ból może być od kręgosłupa? Miałem robioną kolonoskopie i tam nic nie wyszło . Tomograf…
- Czy mając bielactwo można korzystać z zabiegów kosmetologicznych i medycyny estetycznej ujędrniajacych ciało np.masaż RF, endermologia, mezoterapia mikroigłowa z ampułkami, karboksyterapia na obszar objęty schorzeniem ?
- Mam pytanie odnośnie suplementu diety na wypadanie włosów Halier Hairvity w kapsułkach. Czy mogę brać te tabletki jeżeli karmię piersią? dodam, że mój synek ma już 2 lata i 3 miesiące. Moje włosy są w opłakanym stanie, strasznie mi wypadają i to nie jest spowodowane karmieniem , bo to był mój…
- Mam problemy z mamą. Mieszkamy razem z mężem i nią w domu rodzinnym, ponieważ po śmierci taty został on na mnie przepisany. Mama jest kochaną osobą i wiele jej zawdzięczam, jednak ingeruje w moje życie. W dzieciństwie się mną bardzo opiekowała, jednak teraz gdy jestem dorosła, nadal tak postępuje.…
- Mój mąz lat 27, w nastoletnim wieku zażywał marihuane, nie pali jej już jakieś 7 może 8lat. Zdarzały mu się epizody z amfetaminą i innymi substancjami psychoaktywnymi, nie brał regularnie, zdarzało się że raz na jakiś czas. W ostatnim czasie jakieś około 3miesiace temu zazyl jakiś dopalacz niestety…
- Proszę o interpretację wyników: Na czczo Glukoza (jedn.tradyc.) 97.7 mg/dl Glukoza(jedn.SI) 5.42 mmol/l Po 75 g glukozy po 2 H Glukoza (jedn.tradyc.) 73.7 mg/dl Glukoza (jedn.SI) 4.09 mmol/l Dziekuje.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.