Mam problem jeżeli chodzi o stolec.. Kiedyś gdy wykonywałem regularne badania krwi, lekarz zauważył,

2 odpowiedzi
Mam problem jeżeli chodzi o stolec.. Kiedyś gdy wykonywałem regularne badania krwi, lekarz zauważył, że mam podwyższony poziom bilirubiny i powiedział, że mogę mieć zespół Gilberta. To było ponad pół roku temu. Od paru dni obserwuję u siebie żółte, czasami nawet odbarwione, bardzo jasne stolce.. Dodam również że jestem hipochondrykiem i naprawdę bardzo boję się o swój stan zdrowia, przy czym również niesamowicie boję się pójść z tym do lekarza, ze względu na strach przed wykryciem raka.. Szczerze mówiąc moje życie od miesiąca ulega naprawdę wielkiemu pogorszeniu.. Coraz bardziej zaczynam się bać o swoje zdrowie, nie śpię po nocach bo boję się, że umrę, cały czas męczy mnie uczucie derealizacji na przemian z depersonalizacją.. Lekarz również powiedział mi, że gdy się stresuje to poziom bilirubiny może pójść do góry, czy przez jego wysoki poziom te stolce mogą przybierać taką barwę? Bardzo proszę o wypowiedź lekarza i psychologa pod moim pytaniem ponieważ jestem już na wykończeniu.. Nie mam w ogóle siły do życia a mam dopiero 19 lat.. Pozdrawiam.
Myślę, że warto udać się do psychologa celem diagnostyki swoich problemów i leczenia. Przewlekły silny stres, lęk przed nowotworem mogą skutkować nie tylko somatyzacją, ale też chorobami somatycznymi czy nasileniem zaburzeń psychicznych. Proponuję udać się w pierwszej kolejności do lekarza - po pierwsze zespół Gilberta wg najnowszych badań ma też swoje plusy. Po drugie objawy jakie są wymienione nie są charakterystyczne dla nowotworów wyłącznie, a też dla innych chorób somatycznych czy zmian diety. Po trzecie szybko wykryta choroba nowotworowa ma lepsze rokowanie w leczeniu niż ta późno wykryta.

Dzień dobry,
taka zmiana koloru stolca może być związana z zaburzeniami pracy wątroby lub trzustki (niekoniecznie od razu z powodu choroby nowotworowej! ) dlatego zalecałabym wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci badania krwi oraz kału. Fakt, że poza zmianą koloru stolca nie ma Pan objawów ze strony układu pokarmowego jest zdecydowanie optymistyczny ale badania należy wykonać.
Namawiam również to pilnej konsultacji z psychiatrą. Samopoczucie i forma psychiczna jaką Pan opisuje zdecydowanie wymagają wsparcia.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego