Mam problem jestem 11 lat w związku małżeńskim z którego wspólnie z mężem mamy 2 synow 10 i 8 l. Mam

3 odpowiedzi
Mam problem jestem 11 lat w związku małżeńskim z którego wspólnie z mężem mamy 2 synow 10 i 8 l. Mamy też wspólny dom zobowiązania... maz przez kilka ostatnich lat około 6-7 bardzo dużo pracował do tego budowa domu.... odsuwalismy się od siebie. Na mnie spoczywały wszystkie domowe obowiązki oraz obowiązki względem dzieci młodszego syna rehabilitowalam też zmniejszając etat w pracy by móc to samodzielnie ogarnąć... 2 miesiące temu spotkałam się z byłym partnerem z którym byłam jak rozstałam się z mężem przed ślubem wtedy spotykalismy się krótko... teraz uczucie wróciło. On zapewnia mnie że nie przestał mnie kochac że zależy mu na mnie... że jest pewny że chce być że mną że nie popełnimy już tych samych błędów takich jak w swoich obecnych związkach. Z jednej strony chciałabym spróbować bo jak jestem przy nim czuje się cudownie. Ale nie wyobrażam sobie odejścia od męża .. boje się że dzieci mi nie wybacza i rodzina, boje się że sobie nie poradzę :( bez męża wspieraliśmy się też finansowo jak tego któreś potrzebowało... nie wyobrażam sobie mieszkać w bloku jak teraz miałam piękny ogród o który sama dbałam.... ale wiem że jestem nieszczęśliwa. Czy dać sobie czas na zrozumienie? Czy odpowiedz kiedyś przyjdzie jak postąpić? Z mężem zostałabym dla dzieci domu i wspomnień. Maz jest da mnie jak przyjaciel szanuję go i lubię spędzać z nim czas ale go nie kocham nie.potrafie się już przy nim śmiać... ranil mnie tym że kilka lat byłam samotna... mówiłam krzyczałam o to nic nie działało nie słuchał :(
Dzień dobry Pani, odsunęliście się z mężem od siebie realizując obowiązki rodzinne, budowę domu, zajmując się dziećmi itp. Nowa perspektywa bycia z poprzednim partnerem wydaje się dla Pani atrakcyjnym rozwiązaniem, bo jest co coś co sprawia, że Pani czuje coś, czego dawno Pani nie czuła zapewne. Pisze Pani, że mąż Panią ranił, bo czuła się Pani samotna. A czy wie Pani jakie uczucia towarzyszyły/towarzyszą mężowi? Warto, żebyście Państwo o tym porozmawiali szczerze i otwarcie.
Jeśli zaś chodzi o dzieci to rozstanie rodziców na pewno na nie wpłynie i będzie to miało swoje konsekwencje.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Jest Pani jedyną osobą, która może rozwiązać opisany dylemat, ponosząc wszystkie konsekwencje dokonanego wyboru. Żaden specjalista nie ma większej wiedzy na temat Pani sytuacji niż Pani sama. Psycholog może jedynie pomóc w zrozumieniu samej siebie: motywacji, potrzeb czy obaw. Jeśli takie wsparcie będzie dla Pani użyteczne, proszę spróbować umówić się na konsultację. Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska
Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji i zastanawiasz się, co powinnaś zrobić. Decyzja o tym, czy pozostać w małżeństwie czy zacząć nowy związek, to wybór, który musisz podjąć samodzielnie, uwzględniając swoje uczucia i sytuację życiową. Oto kilka kroków, które mogą pomóc Ci podjąć decyzję:

Zrozum swoje uczucia: Przemyśl swoje uczucia wobec męża i byłego partnera. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze w związku - czy to miłość, szczęście, stabilność czy coś innego. Spróbuj zrozumieć, dlaczego czujesz się nieszczęśliwa w obecnym małżeństwie.

Rozważ konsekwencje: Zastanów się nad tym, jakie będą konsekwencje Twojej decyzji, niezależnie od tego, którą wybierzesz. Jakie będą skutki dla Twoich dzieci, finansów, mieszkania i relacji rodzinnych?

Rozmawiaj z terapeutą: Rozważ skonsultowanie swojej sytuacji z terapeutą lub psychoterapeutą. Profesjonalna pomoc może pomóc Ci zrozumieć swoje emocje i lepiej ocenić sytuację.

Komunikacja z mężem: Jeśli jesteś zdecydowana kontynuować małżeństwo, ważne jest, aby otwarcie rozmawiać z mężem o swoich uczuciach i potrzebach. Możecie rozważyć terapię małżeńską, która pomoże Wam poprawić komunikację i zrozumienie wzajemnych oczekiwań.

Poświęć czas na przemyślenia: Nie musisz podejmować nagłych decyzji. Daj sobie czas na przemyślenia, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Możesz spróbować porozmawiać z bliskimi przyjaciółmi, którzy Cię wspierają.

Odpowiedź przyjdzie z czasem: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, co powinnaś zrobić. Czasem odpowiedź przychodzi z czasem, gdy lepiej zrozumiesz swoje uczucia i potrzeby.

Pamiętaj, że ważne jest, aby podjąć decyzję, która będzie dla Ciebie najzdrowsza i najszczęśliwsza w dłuższej perspektywie czasowej. Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmiesz, pamiętaj o wsparciu dla siebie i swoich dzieci, a także o możliwości skorzystania z pomocy terapeutycznej, jeśli będzie to konieczne.