Mam pewien problem ze stresem gdy jadę w obce miejsce ale gdzieś dalej czuje jakiś dziwny niepokój l

12 odpowiedzi
Mam pewien problem ze stresem gdy jadę w obce miejsce ale gdzieś dalej czuje jakiś dziwny niepokój lek strach napięcia w głowie nie wiem co z tym zrobić. Wspomnę że jeszcze od jakiegos czasu odczuwam ból napięcie w głowie po chwili na zębach i tak w koło, wczesniej na kregoslupie odczuwalem napięcie międzylopatkami. Czuje dyskomfort nie wiem jak to wyleczyć?
Dzień dobry. Może wyglądać na to, że pod tymi objawami ukryte są traumatyczne doświadczenia. Proszę to sprawdzić i skonsultować z fachowcem.

Generalnie rzecz ujmując za różnego rodzaju objawami lękowymi - takimi jak opisany lęk przed wyjazdami w nieznane czy bóle o podłożu psychicznym - stoją różne wewnętrzne konflikty albo upraszczając - stres. Pewnie przydałoby się namierzyć Pańskie źródła stresu. Obecne i minione. Ocenić jak Pan sobie z nimi radzi bądź - co zdarza się - nie radzi. Pomoże Panu specjalista. Polecam także książkę Edmunda Buorne'a "Lęk i fobia". Bardzo przystępne źródło wiedzy o problemach lekowych i sposobach radzenia sobie z nimi.
Dzień dobry. Przede wszystkim udać się do specjalisty. Internet nie poda prostej recepty. Lęk przed nowym jest czymś naturalnym, jednak jeśli wcześniej nie odczuwał Pan takiego napięcia, to zapewne pojawił się jakiś (niekoniecznie uświadomiony) "wyzwalacz". Psychoterapeuta pomoże Panu sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi i znaleźć ścieżki wyjścia.
Witam

Pytanie czy był już Pan u jakiś lekarzy którzy zajmują się kręgosłupem bólami głowy itp.? Jeżeli tak i nie stwierdzono nic niepokojącego, a z tego co Pan opisał pojawia się nasilony lęk, to warto skonsultować to z psychoterapeutą. Objawy którę występują u Pana mogą mieć podłoże psychiczne. Tak zwane bóle somatyczne, są dosyć częste przy zaburzeniach lękowych. Sam lęk w sytuacjach nowych jest czymś naturalnym, jednak kiedy oprócz tego towarzyszą jakieś objawy w ciele, może być to związane z jakimś nie uświadomionym procesem w Pana psychice. Aby można było coś więcej jednak powiedzieć warto udać się do specjalisty.

Pozdrawiam Serdecznie
Mateusz Dąbrowski
Opis objawów może świadczyć o zaburzeniach lękowo- nerwicowych. Sugerowałabym najpierw skonsultować się z lekarzem i wykluczyć przyczyny związane z chortoba somatyczną.
Po ich wykluczeniu warto skonsultować temat z psychoterapeuta i rozważyć psychoterapię. Warto też wspomnieć o metodach relaksacyjnych, medytacji, treningu autogennym Schultza, które nie rozwiążą problemu ale mogą dać ulgę.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości.
Jeśli nie ma podłoża fizjologicznego dolegliwości, w przypadku dolegliwości somatyczno-psychicznych o nieznanym źródle można spróbować terapii EMDR, która dobrze sobie radzi z tego typu objawami. Pracując nad objawami docieramy do źródła lęku, najczęściej trudnych dla nas emocjonalnie wydarzeń odpowiedzialnych za nadmiarowe reakcje stresowe i "przetwarzamy wspomnienia", tak aby nie wywoływały już tego typu reakcji.
Szanowny Panie,
pański strach ma związek z babcią ze strony ojca, którą Pan w dużym stopniu traktuje jak matkę. Z kolei ból zębów i kręgosłupa idzie od dziadka (ojca ojca). To jeszcze niewiele wyjaśnia, ale już dotyka prawdziwej przyczyny problemu. Ci dziadkowie są bardzo silni, dominujący, i jakaś sprawa między nimi wzbudza sporo niepokoju. Dokładniejszych informacji mogę udzielić poza forum publicznym.
Dzień dobry,

Z objawów opisywanych przez Pana radziłabym najpierw skonsultować się z lekarzem, by wykluczyć przyczynę somatyczną.
W drugiej kolejności zapraszam do pracy z psychoterapeutą. Psychoterapeuta pomoże się Panu przyjrzeć przyczynom napięcia i lęku, który pojawia się przy podróży w obce miejsca. Później popracuje z Panem nad tym, żeby je wyeliminować i pomóc Panu pozbyć się nieprzyjemnych objawów.
Polecam terapię poznawczo-behawioralną, ponieważ to właśnie ona ma wysokie udowodnione działanie, w przypadku problemów lękowych.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!
Aleksandra Juszczyk
Przykre objawy w ciele czesto są wyrazem
/przejawem/ przezywanych problemów nerwowo-psychicznych. Piszę Pan, że pjawiły się jakiś czas temu. Mogło to zostać spowodowane /lub uwolnione/ np.jakimś trudnym przeżyciem w tamtym okresie. Lub też, że zwiększył się znacznie poziom przeżywanego przez Pana stresu. Jednak Pański opis jest na tyle ogólny, że można jedynie stawiać takie uproszczone rozpoznania. W celu głębszego zajęcia się tymi objawami i szukania przyczyn zalecałbym wizytę u psychoterapeuty.
Dzień dobry, wszysycy specjaliści są zgodni, że może Pan odczuwać w taki sposób lęk przed czymś nowym. Może jakiś czas temu wydarzyło się coś w Pana życiu co powoduje taki stan? Jeśli to lęk przed podróżą może Pan lub ktoś w Pana otoczeniu miał wypadek? Najlepiej udać się do terepauty, na pewno znajdzie Pan przyczynę swoich dolegliwości. Przed następnym wyjazdem, czymś nowym warto zaplanować sobie taki wyjazd, zapewnić sobie samemu, że wszystko jest w porządku. Jeśli takie objawy, bóle same nie miną, zachęcam, żeby gdzieś się Pan udał. Terapia poznawczo - behawioralna przeważnie trwa kilkanaście spotkań i pomaga uporać się z takim problemem. Trzymam kciuki i życzę wesołych, spokojnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku .
Mydle , ze to sa stany lekowe oraz lekka fobia społeczna . Należałoby skonsultować to, np ze mna w trakcie konsultacji w pogłębionym wywiadzie . Terapia krótkoterminowa, najlepsza poznawczo - behawioralna pozwoli na poznanie źródeł tych leków. Zapraszam
Witam, najpierw należy zidentyfikować formę stanów lekowych. Gdy zostaną one zidentyfikowane to można rozpocząć intensywna prace terapeutyczną wokół nich. Podejście behawioralno poznawcze w połączeniu z nieco głębszą terapią daję fajne rezultaty :)

Pozdrawiam,
Adrian