Mam ostatnio problemy z jedzeniem. Chodzi o to że przy polykaniu mam dość często odruch dlawienia D

6 odpowiedzi
Mam ostatnio problemy z jedzeniem. Chodzi o to że przy polykaniu mam dość często odruch dlawienia
Dodam że jestem osobą niepełnosprawna ruchowo częściowo. I mam też problem z wydmuchaniem nosa. Poza tym jem dość szybko. Paweł.
Za mało danych na rozbudowaną odpowiedź. Na pewno proszę spróbować jeść powoli, bo to może być jedyna przyczyna...

WITAM ! w takich sytuacjach dokładne gryzienie jest bardzo waźne !! a do czasu diagnostyki powolne i spokojne jedzenie aby nie doszło do groźnego zakrztuszenia.-ostatnio-pytanie jak długo?? czy są zmiany na języku , czy są choroby tarczycy??Czy przyjmuje pan jakies leki ??z jakiego powodu jest niepełnosprawność , czy to schorzenie , czy sprawy powypadkowe- bo probolemy z połykaniem moga wynikac z podłoża teju samej choroby , mogą tu przyczyną byc sprawy mięsniowe. w pierwszej kolejności pokazać się laryngologowi . ale jest to sprawa która jeśli chwile trwa i nie ustąpiła -to wymaga szykiej konsultacji.pozdrawiam
Proszę o przejście na pokarmy rozdrobnione i jeść często i w małych ilościach . Jeśli będzie niewielka poprawa , to wskazane podać lek poprawiający perystaltykę przewodu pokarmowego.
Wskazana byłaby gastroskopia, konsultacja laryngologa, trzeba jeść powoli
Witam.Nie wiem jak duży jest Pana problem z niepełnosprawnością i czy na tle neurologicznym,czy innym.Jeśli na takim,nalezy skonsultować się z neurologiem,aby wykluczyć neurogenne zaburzenia połykania. Inną przyczyną może być refluks żoładkowo-przełykowy lub rzadsze choroby przełyku.Pozdrawiam
Proszę pilnie udać się na konsultację do gastroenterologa i neurologa.