Mam dziwne bóle głowy sama nie wiem czy to ból poprostu dziwne uczucie jakby zawrotow uczucie omdlew

4 odpowiedzi
Mam dziwne bóle głowy sama nie wiem czy to ból poprostu dziwne uczucie jakby zawrotow uczucie omdlewania do tego dochodzi pisk i ból mięśni karku i szyji. Tabletka na to nie pomaga jedynie tabletka uspokajające typu benzodiazepiny ale na chwilę max 3 godz. Boję się przy tym chodzić a mam 4 miesięczne dziecko. Gdy ten bol się pojawia bardzo mocno odczuwam pisk w głowie jestem taka jakby pijana dziwne uczucie sama nie potrafię go opisać. Badań miałam bardzo dużo morfologia rezonans głowy rezonans angio głowy wszystko ok. Rezonans kręgów przepukliny osteofity i lordoza ale bez ucisku na nerwy i tętnice lekarz twierdzi że nie od tego. Potencjały wzrokowe słuchowe badanie błędnika echo serca holter hormony tarczycy. Krzepnięcia krwi morfologia. Lipiogram cholesterol i trojglicerydy podwyższone cukier w normie. Elektrolity ok. Badanie dna oka ok. Konsultacje hematologiczne laryngologiczne neurologiczne okulistyczne. Usg tarczycy dopler tętnic rtg płuc. Usg nerek. Więc wiele badań a przyczyny nadal nie ma. Kiedyś miałam bóle typowo migrenowe w ciąży również silne pulsujace a teraz na prawdę nie wiem co to może być czasem czuję że się po prostu przywróce. Jakie jeszcze badania powinnam zrobić jestem załamana nie mogę normalnie funkcjonować to już jest przewlekłe prawie codziennie. Mam tabletki antydepresanty i Antylekowe bo nie potrafią znaleźć innej przyczyny więc niby nerwy. Dodatkowo też mam zawroty takie chwilowe zamroczenie gdy schyle głowę lub leżę płasko na plecach na brzuchu np po masażu pleców muszę 30 min czekać tak mi się kręci. Proszę o odpowiedź
Witam, wszystko wskazuje na to że doświadczane przez Pani bóle oraz zawrotów głowy mają podłoże psychosomatyczne. Objawy oderwania od rzeczywistości, pisk w głowie, uczucie które trudno Pani opisać może wskazywać na objaw określany jako derealizacja, towarzyszy najczęściej zaburzeniom nerwicowym i wiąże się z podwyższonym poziomem lęku oraz zaburzeniom lękowo - depresyjnym. Derealizacja to naturalna obrona mózgu przed przestymulowaniem. Pozytywna reakcja na doraźnie przyjmowane środki uspokajające również wskazuje na podłoże psychosomatyczne. Okres ciąży oraz wczesnego macierzyństwa to piękna czas ale również mocno stresujący, najprawdopodobniej obniżona kondycja psychiczna i w konsekwencji objawy nerwicowe są właśnie efektem tego pełnego wyzwań czasu. Samo przyjmowanie leków nie wystarczy konieczne, będzie również podjęcie psychoterapii, (najlepiej w nurcie poznawczo behawioralnym) która to pozwoli zmienić Pani przekonania, nawyki, styl życia oraz nauczy jak wyciszać objawy, dbać o swoją kondycję psychiczną oraz nie dopuszczać do nawrotów niepożądanych objawów. Co ważne objawy nerwicowe można stosunkowo łatwo wyciszyć. Zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam
Radek Szafrański
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Objawy jakie Pani opisuje -jeśli nie mają przyczyny zdrowotnej -diagnozuje się jako zaburzenia psychosomatyczne. Poza farmakoterapią z której Pani korzysta, skutecznym leczeniem nakierowanym na wyeliminowanie przyczyn dolegliwości jest psychoterapia.
Istnieje wiele nurtów pracy psychoterapeutycznej. W zależności od celów i własnych preferencji może Pani wybrać ten, który Pani najbardziej odpowiada. Pozdrawiam Jadwiga Wyląg
Proponuję skontaktować się z psychoterapeutą w nurcie psychoanalitycznym. Zaburzenia psychosomatyczne pojawiają się wtedy, gdy psychika jest zbyt mocno przeciążona. Ten okres macierzyństwa to trudny czas, pełen obaw i lęków, warto szukać emocjonalnego wsparcia, a to powinno osłabić lub wyeliminować objawy. Powodzenia
Dzień dobry,
Skoro badania nie wykazują żadnej przyczyny medycznej, prawdopodobnie Pani problem ma podłoże psychosomatyczne. Proponuję rozpocząć psychoterapię aby zrozumieć źródło dolegliwości i móc zmienić to, co leży u ich źródła. Polecam terapię w nurcie psychologii procesu, ponieważ ta metoda pracuje dużo z symptomami fizycznymi i pomaga je zrozumieć. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.