Mam 62 lata. Luty 2018r. PSA - 2,5ng/ml, marzec 2019r. - 2,4ng/ml; USG prostaty - jej wymiary 50x42x
1
odpowiedzi
Mam 62 lata. Luty 2018r. PSA - 2,5ng/ml, marzec 2019r. - 2,4ng/ml; USG prostaty - jej wymiary 50x42x47mm, V52cm3.
Listopad 2019r. PSA - 3,8ng/ml, a w styczniu 2020r. PSA - 4,12ng/ml;
Teraz z kolei odebrałem wynik PSA:
PSA całkowity - 3,23 ng/ml
PSA wolny - 0,58 ng/ml (zakres refer. <0,93)
Wskaźnik PSA F/T - 0,18 (zakres refer. >0,25
USG prostaty - wymiary 61x41x44mm, V58ml. Noc przesypiam w zasadzie bez mikcji, rzadko mikcja 1 raz w nocy. Mikcja w dzień ok. 13 razy, ale dość dużo pijam płynów. Same płyny (herbata, kawa, czystek, rumianek, yerbamate, woda) to ok. 1,8l dziennie. Wiem, że wzrost PSA był w ciągu tych 11 miesięcy duży. Za kilka dni mam wizytę o urologa. Proszę o opinię.
Listopad 2019r. PSA - 3,8ng/ml, a w styczniu 2020r. PSA - 4,12ng/ml;
Teraz z kolei odebrałem wynik PSA:
PSA całkowity - 3,23 ng/ml
PSA wolny - 0,58 ng/ml (zakres refer. <0,93)
Wskaźnik PSA F/T - 0,18 (zakres refer. >0,25
USG prostaty - wymiary 61x41x44mm, V58ml. Noc przesypiam w zasadzie bez mikcji, rzadko mikcja 1 raz w nocy. Mikcja w dzień ok. 13 razy, ale dość dużo pijam płynów. Same płyny (herbata, kawa, czystek, rumianek, yerbamate, woda) to ok. 1,8l dziennie. Wiem, że wzrost PSA był w ciągu tych 11 miesięcy duży. Za kilka dni mam wizytę o urologa. Proszę o opinię.
Szanowny Panie, należy rozważyć wykonanie biopsji tego narządu.
Sugeruję wizytę: Biopsja prostaty pod kontrolą trus - 1 500 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Niedługo będę jechać w góry i niestety nie będę miała kiedy umówić się ze swoim lekarzem specjalistą. Diagnozę mam postawioną jako idiopatyczne zapalenie stawów i moje pytanie brzmi - czy mając chore stawy mogę uprawiać sporty zimowe czy jest to jednak przeciwwskazane?
- Od jakiegoś czasu mam problemy z utrzymaniem się w pracy a wszystko to jest wywołane przez strach który czuję na samą myśl o pójściu do niej. Ilekroć przychodzi mi iść do pracy to już od samego myślenia robi mi się nie dobrze i tak jakby słabo,w głębi siebie odczuwam paniczny lęk i mam ochotę…
- Chciałbym zapytać o mój problem związany z brakiem wytrysku i niesatysfakcjonującym wyglądem penisa. Mam 20 lat, przeszedłem kilka operacji urologicznych (spodziectwo, wnętrostwo, plastyka prącia kilka razy). Penis nie jest też zbyt imponujących rozmiarów (ok. 11cm we wzwodzie). Na penisie utworzył…
- Za około półtora roku czeka mnie artroskopia i rekonstrukcja więzadła przedniego w kolanie. Termin mam teoretycznie przydzielony na 28.06.2021 co może oczywiście ulec zmianie. Moje pytanie dotyczy głównie rehabilitacji po zabiegu, czy muszę sobie ją załatwiać już teraz nie mając pewnego terminu…
- Mam problem w okolicach pępka i nad pępkiem i pod wyskoczyły mi małe tak jakby wypukło płaskie plamki malutkie białe ? Czasem mam ich dużo czasem mniej .Za dużo białka ?za mało witamin ? Bardzo proszę o poradę .
- Jestem po usunięciu zmiany w piersi przedinwazyjnej wraz z węzłem wartowniczy, Po 8 miesiącach ponownie biopsja i w opisie wyniku" Fragmenty włóknisto-tłuszczowego miąższu piersi z pojedynczymi skupieniami komórek olbrzymich wielojądrowychtypu resorpcyjnego. Pani doktor w grudniu powiedziała…
- Od paru tygodni mam ból w okolicach oczu , skroni I czoła .Czy to zatoki ?
- Co oznacza taki wynik badania histopatologicznego? 1.Adenoma tubulare cum dysplasia gradus minoris. Excisio completa. 2.Adenoma tubulo villosum cum dysplasia gradus minoris(Excisio completa) et polypus hyperplasticus.
- Oo 1,5 roku czułam mrowienie na twarzy i zdecydowanie napięcie po lewej stronie szyi (właściwie całej prawej strony, łokieć tenisisty, przepuklina lędźwiowego, ścieśnienie ogona końskiego) chodziłam do osteopaty nie widziałam poprawy, po zmianie na innego po kolejnym zabiegu, mam ból z tyłu szyi…
- Mam problem z nadmierną masturbacją. Gdzie mogę się z tym udać i jak to leczyć?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.