Mam 45 lat i od lat borykam się z nietrzymaniem moczu.Do zabiegu z taśmą podchodziłam z dwa razy ,al

1 odpowiedzi
Mam 45 lat i od lat borykam się z nietrzymaniem moczu.Do zabiegu z taśmą podchodziłam z dwa razy ,ale nie doszło do tego.Obecnie jestem po zabiegu laserowym na nietrzymanie moczu i z pewnością muszę stwierdzić, że nic nie pomógł.W 2015 robiłam badanie urodynamiczne ,bo chciałam iść na zabieg ,ale zrezygnowałam.Obecnie przy kaszlu czy kichaniu popuszczam duże ilości moczu i jest na 100%procent zdecydowana na zabieg przy użyciu taśmy .Rozumiem, że przy aktualnej sytuacji koronawirusa nie mam co liczyć na zabieg?
W chwili obecnej zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia i NFZ wykonywane są wyłącznie zabiegi ze wskazań ostrych i pilnych, implantacja taśmy w nietrzymaniu moczu do takich nie należy ale stopniowo rozszerzany jest zakres planowego działania oddziałów zabiegowych i z dużym prawdopodobieństwem za kilka tygodni zabiegi planowe będą wznowione.