Mam 33 lata. Od roku mam poważny problem z kręgosłupem, nie mogę pracować ani normalnie funkcjonować

3 odpowiedzi
Mam 33 lata. Od roku mam poważny problem z kręgosłupem, nie mogę pracować ani normalnie funkcjonować. Byłem już u 3 ortopedów, 3 Neurochirurgow, kilkunastu fizjoterapeutów i zero poprawy, każdy twierdzi że na rezonansie niema nic niepokojącego prócz nie wielkich wypuklin oraz przepukliny L5s1 która nie kwalifikuje się do operacji. Jedno biodro mam wyżej drugie niżej byłem nastawiany pod kątem zrotowane miednicy multum ćwiczeń dostałem rozciągających, miałem zastrzyk nadtwardówkowy, byłem na masażach nic nie daje poprawy. Czuje niestabilnisc w ciele nie mogę ustać prosto 5 minut w pracy 4 godziny i blokuję cały odcinek lędźwiowy przechyla w lewo i do przodu wtedy muszę się położyć na 30 minut i wszystko się normuje.Od zawsze miałem bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowy.m,piersiowym, problemy prawym barkiem i kolanem.Dodam że jak mocno zaakceptuje mięśnie pośladkowe średnie przez chwilę wszystko odpuszcza mogę się schylić bez bólu i swobodnie poruszać i ostatnio skupiam się na tych ćwiczeniach szukam sam w internecie testuje ale problem ciągle jest ten sam. Poszukuję specjalisty który poważnie podejdzie do mojego problemu a nie będzie starał się jak do tad u mierzyć objawy. Jestem z Kozienic więc najlepiej gdyby to były okolice np. Warszawa, Radom ostatecznie Lublin. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Witam, proszę o kontakt.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Faktycznie problem u Pana wydaje się być dość złożony i wymagający kompleksowego podejścia. Przepuklina daje dolegliwości bólowe (ból miejscowy i być może promieniujący) - sama repozycja przepukliny wymaga bardzo precyzyjnego dobrania terapii co nie jest łatwe. Dodatkowo (1) w Pana przypadku zrotowanie i przesunięcie talerzy biodrowych, a co za tym idzie przypuszczalnie zmiana ustawienia kości krzyżowej utrudnia utrzymanie efektu leczniczego po ćwiczeniach/terapii ze względu na negatywny wpływ na ułożenie struktur na poziomie L5/S1 skutkujące powstawianiem sił nasilających przepuklinę. Ustawienie miednicy również nie jest łatwe i wymaga takiego zadziałania aby zarówno kolce biodrowe przednie górne jak i tylne jak i guzy kulszowe jak i kości łonowe były na jednej wysokości i poziomie - może być też tak, że budowa anatomiczna utrudnia utrzymanie stanu wyrównania miednicy po terapii bo np. występuje różnica w długości kończyn. Dodatkowo (2) może u Pana występować niestabilność kręgosłupa w wyniku rozluźnienia więzadeł i generalnie tkanki łącznej budującej struktury wewnątrz i okołostawowe kręgosłupa co utrudnia znakomicie utrzymanie efektu leczniczego zwłaszcza w sytuacji nieprawidłowego ustawienia miednicy. Potencjalną szansą jest podejście obejmujące właściwe działanie na wypuklinę razem z ustawieniem miednicy, razem z oceną anatomiczną długości kończyn razem z zadbaniem o stabilizację odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa z ewentualną analizą czynników które u Pana wpływać mogłyby na rozluźnienie tkanki łącznej budującej struktury około i śródstawowe w obrębie miednicy i odc. lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Szczegółowa analiza pana dolegliwości i zaproponanie planu terapii wymaga wizyty. Jeśli chciałby Pan spróbować - zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam do współpracy. Pozdrawiam!